Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті обговорювали екологічні проблеми та проекти, спрямовані на їх вирішення

25.02.2016 11:08 Все Факультети Економічний Економічний факультет

24 лютого на базі економічного факультету відбулася зустріч представників наукової школи «Зелена економіка» з головою Дніпропетровського общинного фонду, керівником програми «Дніпровські пороги» Ігорем Шпиркою та керівником Центру екологічної культури у Запоріжжі Наталією Пічкур.

Вступним словом присутніх привітала декан економічного факультету, професор Алла Череп, наголосивши на актуальності вирішення екологічних проблем в Україні загалом та в нашому регіоні зокрема.
Наступним до слова було запрошено Ігоря Шпирку. У своїй доповіді він відкрив для студентів неймовірні факти. Як виявилося, Дніпровські пороги є справжнім подарунком долі для українців, аналогічні природні скарби існують тільки в Гренландії під товстим шаром криги. Науковці вже встановили певний зв’язок між Дніпровськими порогами і... ядром Землі! «Виробництво екологічно чистого насіння в Придніпров’ї та створення мережі українських екосел в інших країнах світу – є нашою головною ціллю», – стверджує Ігор Шпирка. Крім того, він запропонував «Зеленій школі» створити віртуальний проект «Екосело» у Запорізькій області. «Якщо прикласти максимум зусиль, ви зможете стати фантастичною школою світового рівня. Все в ваших руках!» – такими словами запрошений гість завершив свій виступ.
Також він подарував факультету наукову літературу, яка стосується природокористування, гармонічного розвитку України та інших проблем ресурсоефективності та екологізації, зокрема: збірник економічних праць «Енергія прогресу» М.Д. Руденка, «Екологічна конституція Землі» основоположника екологічної школи України Ю.Ю.Туниця, «Комплексна економічна оцінка природних ресурсів» М.А. Хвесика та багато інших. Ігор Іванович охарактеризував кожне видання, яке буде надзвичайно корисне як студентам, так і викладачам економічного факультету.
Засідання продовжила Наталя Пічкур, яка наголосила на ролі культури, створення людини нової формації, яка розумітиме значимість та необхідність впровадження екологічних проектів, спрятиме розвитку рідного міста та області.
Підсумок зустрічі підбила Алла Череп: «Ми будемо й надалі працювати з іншими факультетами та університетами, адже наукова школа «Зелена економіка» є носієм ідей, які ми намагаємося практично реалізовувати в своїй роботі».

Економічний факультет