Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підбили підсумки економічної діяльності вишу за 2015 рік та затвердили новий кошторис

25.02.2016 15:54 Бухгалтерія ЗНУ звіт

23 лютого під час засідання Вченої ради ЗНУ головний бухгалтер університету Василь Тимошик представив звіт щодо економічної діяльності університету за 2015 рік. Були висвітлені питання виконання кошторису за вказаний період, а також відбулося ухвалення бюджету на 2016 рік.

Виступаючи перед присутніми на засіданні членами Вченої ради, Василь Тимошик наголосив, що головним завданням керівництва ЗНУ є створення належних умов для забезпечення освітнього процесу. Він також надав показники щодо кількості осіб, які стали студентами ЗНУ у 2015 році.
Так, майже 1000 осіб уклали угоди із університетом і вступили до бакалаврату за денною формою навчання, 260 – до магістратури (денна форма), ще 140 – здобуватимуть кваліфікацію спеціаліста. Загалом на заочну форму навчання за цими трьома освітньо-кваліфікаційними рівнями вступили близько 800 студентів.
Окрім того, розвивається практика збільшення надходжень від господарської діяльності ЗНУ та використання майна. Понад прогнозовані кошторисні розрахунки надійшло 7,6 млн. грн., з яких 1 млн.грн. склали надходження від господарської діяльності і 300 тис.грн. – від використання майна. Такі здобутки дозволили керівництву університету провадити стійку лінію соціальної політики у виші та здійснювати підтримку досягнень студентів у навчанні та наукових пошуках, розвивати матеріально-технічне забезпечення.
Відзначаэться зростання рівня середньої заробітної плати у 2015 році. Керівництво ЗНУ намагаються пом’якшувати й вплив інфляційних процесів на доходи працівників університету. Зокрема, торік на індексацію заробітних виплат було спрямовано понад 4,5 млн.грн. власних надходжень університету. Триває практика збереження надбавок необов’язкового характеру (за складність, високі досягнення, виконання спеціальної роботи тощо) та винагороди за захист дисертацій. Однак, у з’язку із впровадженням режиму економії, ці видатки необхідно корегувати.
Ректорат ЗНУ у результаті реалізації оптимального управління коштами знайшов можливості для індексації стипендій студентів та аспірантів у розмірі майже 3,2 млн.грн., хоча кошторисні призначення на виплату стипендії індексації не врахували. За успіхи у навчанні та активну участь у громадському житті 171 студент та аспірант торік отримали премії від університету. Малозабезпеченим категоріям за потреби надається матеріальна допомога, передбачені компенсаційні виплати студентам із числа дітей, позбавлених батьківської опіки (на харчування, придбання одягу, літератури) тощо.
Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» на підтримку наукового товариства студентів, аспірантів та докторантів Вчена рада ЗНУ у 2015 р. виділила 40 тис.грн., у 2016 р. вирішено цю суму подвоїти. За підсумками поточного семестрового контролю, стипендії призначені 75% студентів, які навчаються на денній формі за державним замовленням.
З метою покращення умов освітнього процесу у 2015 р. на території ЗНУ та об’єктах, що належать університету були проведені ремонтні роботи вартістю понад 600 тис.грн., придбане обладнання на суму понад 200 тис.грн. «Однак, у зв’язку із зростанням витрат на енергоносії, треба констатувати, що на сьогодні видатки на фонд оплати праці та енергоносії сягають разом 82% загального обсягу видатків університету. Отже, ті 18%, що залишаються на утримання розгалуженої структури університету і на її розвиток, належним чином не задовольняють потреби освітньо-наукової спільноти та інтенсивного розвитку академічної і прикладної науки, а також вимог щодо матеріально-технічної бази. Альтернативу у збільшенні власних надходжень ЗНУ керівництво університету вбачає у збільшенні надходжень від надання освітніх послуг та економії коштів, зокрема на придбання предметів постачання та деяких господарських матеріалів», - зазначив Василь Тимошик.
ЗНУ також виступає як вагоме джерело надходження коштів для бюджетної галузі та державних цільових фондів. За 2015 рік бюджет одержав від нашого університету близько 41 млн.грн. у вигляді податків на додану вартість, з доходів фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та військового збору. Економічна діяльність керівництва університету спрямована на забезпечення планового, а також понадпланового надходження власних коштів. Загалом, як повідомив головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик, обсяги видатків загального фонду фінансового плану поточного року перекривають потреби на фонди оплати праці, виплату стипендій та компенсаційних виплат для студентів. Постійно розширюється коло додаткових джерел надходження коштів: від структур довишівської підготовки, центрів з вивчення іноземних мов, бізнес-освіти, перепідготовки фахівців, від послуг з виготовлення документів про освіту, студентських та учнівських квитків тощо.
Суттєвої економії коштів торік досягли також за рахунок застосування енергозберігаючих технологій у ЗНУ: зекономлено було близько 1 млн.грн. на постачанні теплової енергії, електроенергії, водопостачання та водовідведення. Й надалі розвиватимуться заходи із оптимізації витрат. Однак, у зв’язку із зростанням вартості енергоносіїв загалом видатки університету у цьому році зростуть бульше, ніж на 4 млн.грн. Тому керівництво вишу ще раз нагадує усім членам викладацько-професорського колективу та студентам, що заощадження на енергоносіях, як і вдалий розвиток нашого освітнього закладу цілковито залежить від кожного з нас.