Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели навчання персоналу щодо проведення ЗНО – 2016

У ЗНУ провели навчання персоналу щодо проведення ЗНО – 2016

26.02.2016 11:36 навчання щодо проведення ЗНО

25 лютого на базі Запорізького національного університету відбулись навчальні тренінги-семінари з підготовки нашого ВНЗ до проведення пробних тренінгів ЗНО та підготовки екзаменаторів перевірки відкритої частини завдань ЗНО і ДПА з математики. Організаторами цих заходів виступило керівництво Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти за підтримки проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлії Паскевської.

На зустрічі з керівництвом вишу директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова обговорила з Олександром Гурою перспективи партнерства та умови співпраці нашого вишу з Дніпропетровським регіональним центром оцінювання якості освіти.
На тренінг з підготовки екзаменаторів перевірки відкритої частини завдань ЗНО і ДПА з математики завітало близько 200 вчителів математики з різних шкіл Запоріжжя і області.
Начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська привітала учасників зустрічі та відзначила важливість співпраці вчителів шкіл та викладачів нашого вишу із фахівцями Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, враховуючи велику кількість інновацій у вступній кампанії 2016.
Директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова, яка запропонувала вчителям Запорізької області взяти участь у перевірці робіт ДПА і ЗНО з математики. Розподілившись на три групи, протягом 2 годин учасники тренінгу в ролі абітурієнтів спробували розв’язати завдання з математики відкритої частини тестів, а потім перевірити і об’єктивно оцінити приклади дитячих робіт тестів з математики відповідно до критеріїв оцінки, запропонованих Українським центром якості освіти.
На думку Марини Горбенко-Хвастунової, подібні тренінги дають можливість побачити і об’єктивно оцінити масиви дитячих робіт відкритої частини тестів з математики і проаналізувати ситуацію з якістю написання робіт і викладання дисципліни в нашому регіоні. Також вона зазначила, що така форма роботи, як навчальні тренінги застосовуються тут вперше і обумовлена тим, що тест з математики містить відкриту частину, а наявність відкритої частини тестів зобов’язує мати групу екзаменаторів, яка їх перевірить. Треба відзначити, що в минулому році відкрита частина тестів була передбачена в поглибленому рівні, в цьому ж році базовий рівень передбачено для всіх.
Також до тренінгу в ролі модераторів і консультантів долучились доцент Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, директор Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю Олег Поляков, провідний викладач Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій Олена Сотніченко, доцент Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, методист Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Вадим Кірман, завідувач Запорізького обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти Світлана Павлова, методист цього ж центру Олена Пенькова та методист Інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Склярова.
Крім того, з метою забезпечення проведення пробного тестування у Запорізькому національному університеті заступник директора Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Зіньковський провів нараду для персоналу ЗНУ, задіяному у пробному ЗНО, а також детальний інструктаж про перебіг тренінгів та нагадав про вимоги, яким має відповідати кожен, хто задіяний у проведенні безкоштовного пробного тестування-2016 в нашому виші.
Юлія Паскевська нагадала про важливість створення доброзичливої атмосфери, чіткості і злагодженості у роботі усіх учасників процедури. Також вона висловила переконання, що всі представники нашого вишу докладуть максимум зусиль, аби чітко дотримуватись усіх вимог процедури проведення пробного ЗНО.
Нагадаємо, що безкоштовні пробні тренінги в ЗНУ відбуватимуться в березні.
Зареєструватися на них можна на офіційному сайті вишу.

Олена Переверзєва