Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Засідання дискусійного клубу «Сучасне прочитання драматургії Лесі Українки» відбулося на філологічному факультеті

Засідання дискусійного клубу «Сучасне прочитання драматургії Лесі Українки» відбулося на філологічному факультеті

26.02.2016 11:50 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет зустріч

Сьогодні на базі філологічного факультету Запорізького національного університету з нагоди святкування 145-річчя від дня народження Лесі Українки відбулося засідання дискусійного клубу. Організатором заходу виступила кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Любов Костецька. Завітали на засідання кандидат філологічних наук, доцент цієї ж кафедри Валентина Кравченко, студенти 3 курсу та магістри філологічного факультету.

«Ні! Я жива! Я буду жити! Я в серці маю те, що не вмира…» - такими словами захід розпочали ведучі, магістрантки філологічного факультету Юлія Пфайфер і Катерина Рула.
Головною метою заходу стала згадка про відому доньку українського народу, поетесу та письменницю Лесю Українку, а також узагальнення відомостей про її творчий та життєвий шлях, обговорення її самобутньої творчості. Ведучі розповідали присутнім цікаві історії та факти з життя письменниці, студентки, вбрані в національні українські костюми, декламували уривки з її творів, поезію, згадки авторки.
Підготували організатори заходу і відео про історію кохання Лесі Українки та Сергія Мержинського, й історію любові письменниці та її чоловіка Климента Квітки, в яких розповідалося про найсуттєвіші та найчутливіші моменти її життя. Також студенти переглянули відео «Віртуальна екскурсія музеєм Лесі Українки».
Сценічну постановку уривку з драми-феєрії «Лісова пісня» подарували учасникам заходу студентки Аліна Чілій та Настасія Ісайчук, а Тимур Керімов і Анастасія Яланська продемонстрували сценку, в якій Сергій Мержинський освідчується у коханні Лесі Українці.
Підбиваючи підсумок тематичного засідання ведучі зазначили: «Леся Українка стала символом і гордістю України, яка вірила у безсмертя і стала дійсно безсмертною».

Ксенія Сухаренко

Схожі новини