Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ дбають про матеріальне забезпечення та адаптацію студентів

У ЗНУ дбають про матеріальне забезпечення та адаптацію студентів

26.02.2016 13:48 Бухгалтерія ППО ЗНУ виховний відділ допомога адаптація

Сьогодні в ЗНУ навчається близько 150 студентів різних категорій, які залишилися без батьківського піклування, з них - понад 100 студентів навчаються на бюджетній формі і отримують стипендію. Саме цим категоріям приділяється найбільша увага з боку керівництва університету, деканатів факультетів, фахівців виховного відділу, відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності та Первинної профспілкової організації нашого вишу. Не залишаються поза увагою й інші студенти, які потребують покращення матеріального становища.

Відповідно до чинного законодавства, діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа (у період навчання у ВНЗ) з 1 вересня 2015 року отримують стипендію у розмірі 1989 грн. за умови, якщо їхній середній бал успішності за результатами останньої сесії відповідає 3-4,99, та у розмірі 2089 грн, якщо мають бал – 5.
Окрім того, як повідомив головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик, для цих студентів (з 18 років) передбачені виплати на придбання одягу, навчальної літератури, харчування. На харчування студенти отримують щомісячні виплати: їхній розмір на добу кожного місяця визначається Департаментом освіти і науки ЗОДА. На придбання одягу для студентів, які щойно вступили до університету, передбачена одноразова виплата у розмірі 595 грн. (на 1 вересня 2015 року), усім студентам старших курсів така виплата здійснюється щорічно у розмірі 65% від вказаної суми – 386,75 грн. Також на придбання необхідної для студентів літератури виплачується грошова допомога, що відповідає трьом мінімальним стипендіям, – 2190 грн.
Окрім того для усіх категорій студентів передбачені заохочувальні виплати, які надаються їм відповідно до рішення стипендіальної комісії. Так, у 2015 році студенти ЗНУ отримали таких виплат у розмірі 89860 грн. А 138 студентам (сиротам і тим, хто залишився без батьківського піклування, а також іншим категоріям), які потрапили у скрутне матеріальне становище, була надана грошова допомога у розмірі 29 435 грн.
Додаткову матеріальну допомогу також можуть отримати студенти – члени ППО ЗНУ. Для них передбачена щорічна одноразова виплата на оздоровлення та на лікування. Як повідомив голова вишівської профспілки Борис Павловський, допомога на лікування (у разі потреби) передбачена у розмірі 300 грн., однак, якщо захворювання онкологічного характеру – ця сума становитиме 800-1000 грн. Грошові виплати проводяться і після народження дитини, поховання членів сім’ї, або у випадку, якщо сталося стихійне лихо. Кілька років тому були випадки компенсаційних виплат, які здійснювала університетська профспілка у зв’язку із невиплатою стипендій. Також раз на рік студенти можуть отримати путівку до спортивно-оздоровчого табору «Славутич» за пільговими цінами – 50% оплати від проживання за 10 діб (вагончик). Студенти, які залишилися без батьківської опіки отримують такі путівки на безоплатній основі.
Опікуються вищезгаданими категоріями студентів й представники відділу виховної роботи. Студенти з числа дітей сиріт, або позбавлених батьківського піклування, перебувають на обліку у деканатах та у фахівців цього відділу. Вони звертаються до співробітників університету за допомогою з будь-яких питань, які стосуються чи то житлових проблем, матеріальної допомоги тощо. До речі, для таких студентів передбачене безкоштовне проживання в університетському гуртожитку.
Самі фахівці відділу пильну увагу завжди приділяють їхньому життю та навчанню, виступають у ролі кураторів навчально-виховного процесу. Начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко розповіла, що такі діти, особливо, якщо вони є вихованцями інтернату або дитячого будинку, майже не знають життя і їх треба навчати правильно розпоряджатися стипендіальними коштами, адаптуватися до умов нового для них студентського середовища та пристосовуватися до дорослого життя. З такими дітьми працюють психологи ЗНУ, допомагають їм пройти адаптацію, аби успішно навчатися і комфортно себе почувати.

Олена Хлистун