Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі Могилянської школи журналістики розповіли студентам ЗНУ про роботу з даними та боротьбу з фейками

Викладачі Могилянської школи журналістики розповіли студентам ЗНУ про роботу з даними та боротьбу з фейками

29.02.2016 09:32 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики тренінг

28 лютого на факультеті журналістики викладачі Могилянської школи журналістики Михайло Кольцов та Роман Колгушев, провели тренінг з роботи з даними проекту StopFake.org, збирання, обробки та використання інформації. Захід відбувся за сприяння Південноукраїнського центру медіаграмотності.

Роман Колгушев, голова з цифрових інновацій у ньюзрумі англомовного видання KyivPost, поділився зі студентами знаннями та практичним досвідом у сфері журналістики даних. Під час тренінгу журналіст ознайомив молодь із поняттями «журналістика даних», «інтерактивність», «візуалізація». За допомогою прикладів із різних іноземних та українських ЗМІ гість продемонстрував студентам види візуалізації даних та представив свій останній проект, який розробив для KyivPost.
На думку Романа, журналістика даних значно спрощує роботу журналіста, адже замість велетенського, складного для сприйняття тексту, можна представити читачам інформацію у виглядів графіків, інтерактивних таблиць тощо. Він порадив студентам, де і як знаходити та перевіряти вихідні дані, освітні платформи для розвитку, а також поділився власним досвідом вивчення програмування.
Михайло Кольцов, який є одним із засновників проекту StopFake.org, провів тренінг з журналістських розслідувань, пошуку й обробки інформації, розпізнавання та спростування фейків. Перш за все, спікер розповів, що являє собою фейк та які загрози він містить. Також викладач розповів й про історію створення проекту StopFake.org, його команду, специфіку роботи. Так, головною метою роботи проекту гість назвав спростування величезної кількості дезінформації російських та західних ЗМІ з приводу подій в Україні.
Студенти активно долучалися до обговорення, намагаючись самостійно виявити та розпізнати фейки, віднайти можливі шляхи їх спростування. Гість продемонстрував найяскравіші приклади останніх виявлених ними фейків, а також ознайомив студентів із верифікацією даних. Михайло Кольцов зауважив про трансформацію ролі журналістики у сучасному суспільстві: «Журналістська професія змінилася, завжди пам’ятайте про це. Ви тепер не генератори контенту, зараз будь-яка людина з камерою та доступом в Інтернет стає джерелом інформації. Ваша особливість, як журналістів, полягає у тому, що ви можете проводити розслідування. Сприймайте свою роботу як роботу журналіста-детектива». Спікер представив технічний інструментарій аналізу інформації, який використовує команда сайту StopFake.org, та закликав студентів користуватися всіма доступними засобами для перевірки інформації.
Наприкінці заходу гості висловили позитивні враження від роботи зі студентами факультету журналістики. Власними думками з приводу тренінгу поділилася і студентка 2 курсу факультету журналістики Лілія Статівко: «Це найкращі тренінги, які я відвідувала. За такий короткий проміжок часу ми отримали великий масив корисної інформації, не теорії, а саме практичних рекомендацій. Мені хотілося б частіше відвідувати саме такі тренінги, які проводять справжні професіонали своєї справи».

Студентка 2 курсу факультету журналістики
Таїсія Зозуль

Схожі новини