Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували міжнародні сертифікати PTE і LCCI та провели тренінг для викладачів англійської

29.02.2016 11:08 ЗНУ Центр інтенсивного вивчення мов

25 лютого в ЗНУ відбулася презентація нових міжнародних сертифікатів PTE General (Pearson Test Of English, тест на визначення рівня володіння загальною англійською мовою від А1 до С2) та LCCI (тест на визначення рівня володіння англійською мовою у спеціальних цілях, від А1 до С2 від Торгово-промислової палати Лондона (London Chamber of Commerce and Industry). 26 лютого відбувся тренінг від старшого методиста Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL Роберта Хартігана. Організували та провели заходи представники Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ (керівник Наталя Костенко) та лінгвоцентру «Єврокнига» (керівник Світлана Ніконенко).

На презентацію завітали більше 50 учасників: студенти з економічного, біологічного та юридичного факультетів, викладачі різних факультетів нашого вишу, а також декани юридичного й історичного факультетів Тетяна Коломоєць та Володимир Мільчев.
Презентацію сертифікатів провів старший методист Міжнародного освітньо-методичного центру PEARSON-DINTERNAL Роберт Хартіган (Лімерик, Ірландія).
На початку він представився та розповів про себе. Роберт здобув ступінь з англійської мови та історії в університеті м. Лімерик (Ірландія) і вже протягом десяти років викладає англійську мову у кращих міжнародних мовних школах Італії, Франції, Росії, України та Польщі.
Із 2012 року у співпраці з видавництвом PEARSON (Велика Британія) Роберт проводить семінари, тренінги, творчі майстерні та демонстраційні уроки для вчителів англійської мови України, Білорусії та Грузії. На даний час Роберт живе у Києві та працює в Міжнародному освітньо-методичному центрі PEARSON-Dinternal на посаді старшого методиста. Роберт Хартіган розповів про сертифікати володіння англійською мовою, зупинився на структурі іспиту, який необхідно скласти, щоб отримати сертифікати. Він зазначив, що міжнародний сертифікат PTE General визнано рядом навчальних закладів і компаній багатьох країн світу.
Перевагою цих міжнародних сертифікатів є необмежений строк дії та порівняно низька ціна за складання іспиту. Ще одним важливим нюансом є те, що Міністерство освіти і науки України теж визнає ці сертифікати, але на рівні середньої освіти. Визнання сертифікатів PTE та LCCI на рівні вищої освіти лише питання часу, адже із прийняттям відповідних законів постає необхідність сертифікації рівня володіння іноземною мовою (згідно чинного законодавства науково-педагогічні працівники повинні мати рівень В2). Наразі Центр інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ ефективно задовольняє потребу вивчення іноземних мов для всіх охочих співробітників і студентів нашого вишу й інших ВНЗ міста. У дистанційному режимі до навчання долучаються навіть співробітники вишів з інших міст. Сьогодні отримання міжнародного сертифікату є не обов’язковим, але дає змогу підвищити ефективність вивчення іноземних мов, а вже через декілька років стане обов’язковим атрибутом успішного науковця.
Наступного дня, 26 лютого, Роберт Хартіган провів тренінг для викладачів англійської мови, в якому брали участь викладачі Центру інтенсивного вивчення іноземних мов, факультету іноземної філології, співробітники міжнародного відділу ЗНУ, інших ВНЗ м. Запоріжжя, а також вчителі середніх шкіл м. Запоріжжя та області. Усього до участі в заході зареєструвалося більше 60 осіб.
Тренінг пройшов у інтерактивній формі, вчителі дізналися про структуру іспиту PTE General і про методику підготовки до нього. Також на реальних прикладах було продемонстровано особливості перевірки speaking (говоріння) та writing (письмо). Всі викладачі брали участь у дискусії, а найактивніші отримали заохочувальні призи від Роберта. По завершенню лекції всі учасники тренінгу отримали сертифікати.
Варто зауважити, що це не перші міжнародні іспити з визначення рівня володіння іноземними мовами, які можна скласти в ЗНУ. Вже декілька років поспіль центр німецької мови, партнер Гете-інституту приймає міжнародний іспит з німецької мови. Такий досвід мав і Французький лінгвістичний центр – з французької мови. У 2014 році на запрошення співробітників Центру інтенсивного вивчення іноземних мов у ЗНУ завітали фахівці Британської Ради (British Council, м.Київ), які приймали всесвітньовідомий іспит IELTS з англійської мови.
У майбутньому планується продовження співпраці з провідними організаціями з мовних тестувань, а для полегшення складання іспиту для отримання сертифікату PTE та LCCI, планується запросити британських фахівців-екзаменаторів до ЗНУ, де в комфортних умовах альма матер усі охочі отримають змогу скласти ці іспити.
З питань отримання детальної інформації звертайтеся до фахівців Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ ( 108 аудиторія 2 навчального корпусу або за телефонами 2891295, 066 684 2911).

Ксенія Сухаренко