Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулась інформаційно-консультативна зустріч з питань ЗНО та вступу 2016

У ЗНУ відбулась інформаційно-консультативна зустріч з питань ЗНО та вступу 2016

29.02.2016 13:41 Інформаційно- консультативна зустріч

27 лютого на базі Запорізького національного університету відбулась інформаційно-консультативна зустріч з учнями 11-х класів середніх шкіл та випускників коледжів м. Запоріжжя і Запорізької області щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання і правил прийому до ЗНУ у 2016 році. Організована ця зустріч за підтримки керівництва Запорізького обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти, керівництва, факультетів та відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ.

Близько 200 майбутніх абітурієнтів – старшокласників шкіл Запоріжжя і Запорізької області разом з батьками завітали на зустріч з питань особливостей проведення ЗНО і вступної кампанії 2016 року. Гості отримали інформаційно-роздатковий матеріал про особливості вступу до вишу та запрошення на пробні ЗНО. Також їм запропонували переглянути відео про ЗНУ. Крім того, для гостей PR-команда презентувала всі факультети і всі спеціальності вишу.
Звертаючись до присутніх, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура від імені керівництва вишу привітав гостей і наголосив на важливості цієї зустрічі, яка має допомогти випускникам і майбутнім абітурієнтам успішно пройти тестування із зовнішнього незалежного оцінювання і вступити до обраного вищого навчального закладу. Також він відзначив, що цьогорічна вступна кампанія відбувається на фоні змін у нормативній базі, реформуванні освітнього простору, що потребує пояснень змін у процедурі вступу. Тому керівництво ЗНУ разом з представниками обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти започаткувало такі інформаційно-консультативні зустрічі для детального пояснення всіх особливостей процедури ЗНО та вступної кампанії.
Інформацію про зовнішнє незалежне оцінювання-2016 представила увазі гостей зустрічі директор Запорізького обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти Світлана Павлова. Вона пояснила основні процедурні моменти ЗНО, зокрема процедуру реєстрації, навівши приклади нормативних документів, що регламентують цю процедуру. Також вона звернула увагу на календар ЗНО, де є дати основної та додаткової сесії та на зміни щодо ДПА. Так, іспит з української мови та літератури буде проходити у форматі ЗНО, адже цього року ЗНО об’єднано з ДПА, тому важливим є отримання атестату про середню освіту, адже без нього та сертифікату неможливим буде вступ до вишу. Для перевірки результатів ЗНО у день тестування визначається поріг «склав-не склав» до кожного предмета. Якщо учень, пройшовши тестування з української мови та літератури, «не склав» тестів у 200-бальній шкалі, то він не має можливості проходити тестування з інших дисциплін ЗНО. Фахівець детально розповіла про метод застосування порогового балу, який полягає в тому, що на кожному засіданні експерти встановлюють мінімальну кількість балів, які за виконання тесту може отримати абітурієнт із мінімальним рівнем знань. Якщо ж учень не склав ЗНО, у нього є можливість вступити до навчальних закладів I-II рівнів акредитації, склавши внутрішні іспити у ці навчальні заклади.
Світлана Олегівна порадила майбутнім абітурієнтам реєструватись та проходити випробовування не з 3, а з 4 предметів ЗНО та нагадала, що до 18 березня можна вносити корективи у реєстрації на ЗНО, наприклад змінити персональні дані чи предмети ЗНО.
Розповіла Світлана Олегівна і про основні порушення процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання знань, умови її припинення та подальші наслідки для абітурієнта, а також про перелік поважних і неповажних причин неможливості взяти участь у основній та додатковій сесії ЗНО та подальші дії учнів. Нагадала гостя і про необхідні документи для проходження ЗНО – це паспорт, сертифікат та запрошення-перепустка.
Окрема увага була приділена умовам проходження ЗНО і ДПА, зокрема умовам скасування процедури ЗНО та умовам відмови у реєстрації. Так, відмовити у реєстрації можуть, якщо: внесена інформація, яка не передбачена порядком реєстрації, не повний перелік поданих документів, не надали достовірну інформацію, відправили реєстраційні документи після 4 лютого, неможливо створити особливі умови для проходження ЗНО, відсутній текст заяви, не належним чином оформлена довідка при відсутності атестату. Зупинилася Світлана Павлова і на особливостях складання ЗНО для особливих категорій випускників, які мають вади здоров’я, які навчаються за кордоном, мають релігійні переконання і не можуть скласти ЗНО у потрібний термін, або беруть участь у міжнародних змаганнях чи заходах. Для цього необхідне документальне підтвердження.
Про особливості цьогорічних правил прийому до вишу, процедурні моменти вступу, нововведення цьогорічної вступної кампанії, послідовність дій абітурієнта при вступі розповіли у своєму виступі відповідальний секретар ЗНУ Дамір Бікулов та начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська. Вони відповіли на усі запитання гостей зустрічі, детально пояснили як подається заявка на участь у конкурсі при вступі, як визначається конкурсний бал, що таке пріоритети на етапі реєстрації на ЗНО та на етапі вступу до вишу.
Також вони розповіли про терміни вступної кампанії (початок вступної кампанії 11 липня), умови вступу на контракт та вступ на старші курси вишу з дипломом коледжу чи технікуму, можливість одночасного навчання на денному та заочному відділенні різних факультетів нашого вишу після завершення 1 курсу.
Дамір Тагірович нагадав про важливість визначитися із першим номером у рейтингу вишів, бо це суттєво вплине на можливість отримати освіту за рахунок бюджетних коштів. Також важливим моментом є ознайомлення із правилами та умовами вступу на різні факультети та у різні вищі навчальні заклади. Так, вступникам можна подавати документи на 3 спеціальності до 5 вишів. При цьому необхідно визначити пріоритети від 1-15 при поданні заяв на місця, які розподіляються за державним замовленням в різних вишах. За умови рекомендації вступника на навчання за державним замовленням йому необхідно подати оригінали документів до 5 серпня, в іншому випадку це місце скасовується.
Юлія Паскевська розповіла учасникам зустрічі про можливості, які відкриває навчання у Запорізькому національному університеті, та нагадала про безкоштовні пробні тренінги із ЗНО, які розпочнуться у ЗНУ вже 6 березня. Юлія Анатоліївна зауважила, що за допомогою пробних тренінгів його учасники повинні підготуватись до проходження ЗНО: психологічно, змістовно та процедурно, а також визначитись, над чим слід працювати, готуючись до тестування.
Під час зустрічі абітурієнти активно цікавилися умовами вступу для пільгових категорій, кількістю бюджетних місць, пріоритетністю при обранні вишів. Після завершення основної частини зустрічі вступники мали змогу безпосередньо поспілкуватись із деканами факультетів, професорсько-викладацьким складом і поставити їм найбільш актуальні запитання.

Олена Переверзєва