Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультети студенти дискутували на тему екології

На економічному факультети студенти дискутували на тему екології

01.03.2016 13:50 Все Факультети Економічний економічний факультет навчання дебати

29 лютого на економічному факультеті відбулися дебати в рамках студентської наукової школи «Зелена економіка» на тему: «Економічне зростання або економічний розвиток – чи потрібно їх стримувати для збереження навколишнього середовища?».

Зі вступним словом виступила декан економічного факультету Алла Череп. Алла Василівна наголосила на актуальності даної теми для сучасного суспільства і відзначила, що зараз досить важливим є те, що молодь долучається до обговорення такої значущої для всієї планети теми.
Алла Василівна також зауважила, що проведення дебатів серед студентів є не тільки заходом, де кожен має можливість отримати навички з роботи в команді, а й може відстояти свою точку зору перед опонентами.
Вступне слово продовжила голова студентської наукової школи «Зелена економіка» Дар'я Пєнзєва, яка побажала всім учасникам наснаги та плідних обговорень. За результатами жеребкування студенти розділились на 2 команди – «За» і «Проти».
До команди «За» увійшли студенти: Аліна Купріянова, Марія Кулачко, Інна Згуровська та Олександра Дудка.
Команда «Проти» мала у своєму складі Дмитра Деримедвідя, Вікторію Меренкову, Олену Топчанюк і Валерію Піхотенко.
У ролі експертів виступили: декан економічного факультету Алла Череп і викладачі Тарас Шевченко, Юлія Шевченко, Костянтин Денисов.
Експерти у своїх виступах наголошували на необхідності стримування економічного зростання в масштабах усього світу, оскільки бездумне накопичення та нагромадження матеріальних благ вже перестало бути самоціллю людства. Водночас, економічне зростання має перетворюватися на економічний розвиток, який передбачає якісну перебудову економіку, виробництво нових більш екологічно безпечних товарів та послуг, повсюдне впровадження ефективних енергозберігаючих технологій тощо. У результаті суспільству масового споживання на зміну має прийти суспільство вражень, яке, відповідно до концепції Герхарда Шульце, має накопичувати якомога більше різних вражень та переживань.
Після закінчення дебатів, було визначено команду-переможця. Нею стала команда «За», яка продемонструвала більш злагоджену роботу та науковість у наведених аргументах. Всі команди були нагороджені грамотами за активну участь.

Юлія Шевченко, Майя Оніщенко,
економічний факультет