Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Актуальні питання податкового права обговорили на юридичному факультеті ЗНУ

Актуальні питання податкового права обговорили на юридичному факультеті ЗНУ

01.03.2016 15:57 Все Факультети Юридичний ЗНУ юридичний факультет зустріч

29 лютого на базі юридичного факультеті нашого ВНЗ зібралися найкращі фахівці України у сфері податкового права. Головною метою зустрічі стало обговорення системи законодавства України у галузі податкового права. На заході побувала велика кількість науковців, які виступають юридичними консультантами органів державної влади. Вони допомагають у підготовці, обґрунтуванні й апробації різноманітних законодавчих актів і законів, здійснюють наукову експертизу. Цей захід є дуже важливим і для навчального процесу, адже на базі юридичного факультету діє Лабораторія проблем нормотворчості та правозастосування, до функцій якої входить і надання практичних навичок з підготовки законодавчих документів регіонального рівня.

Завітали до нашого університету: Академік Національної академії правових наук, завідувач кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Микола Кучерявенко та професор кафедри фінансового права цього ж вишу Олександр Лукашев, старший науковий співробітник, заступник директора Науково-дослідного інституту фінансового права Ігор Криницький, перший проректор Класичного приватного університету Ольга Покатаєва та старший науковий співробітник Національного університету державної податкової служби України Наталія Литвин.
Від юридичного факультету на зустріч завітали: декан факультету Тетяна Коломоєць, в.о. завідувача кафедри цивільного права Михайло Віхляєв, завідувач кафедри адміністративного та господарського права Валерій Колпаков, доцент кафедри адміністративного та господарського права Юлія Пирожкова, заступник декана з наукової роботи Павло Лютіков та професор кафедри конституційного та трудового права Ілля Сквірський, докторанти, аспіранти, магістри та студенти факультету.
Обговорили на заході поняття податкового права та його складові, сучасні актуальні зміни в українському податковому законодавстві та його головному документі – Податковому Кодексі України, процедуру декларування та стягнення податків і створення такої необхідної для сучасної України «прозорої» процедури оподаткування громадян.
Жваву дискусію серед учасників засідання викликало питання ухилення від сплати податків, покарання за різні види ухилень. Також присутні обговорили досвід у сфері податкового права зарубіжних країн – Великобританії, Франції, США, Австралії та інших – і можливості запозичення їхнього досвіду в створенні ефективної законодавчої бази.
Дуже актуальним на тлі порушуваних питань є і той факт, що ректор Запорізького національного університету Микола Фролов сьогодні є не лише народним депутатом України, а й заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Тобто представник ректорату нашого вишу бере безпосередню участь у створенні законодавчої податкової бази України та ділиться практичними навичками зі студентами вишу.
У результаті зустрічі провідними фахівцями-юристами було відзначено високий рівень підготовки студентів факультету. У майбутньому планується продовжити спільну роботу з представниками Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та залучати наших студентів до консультування із найрізноманітніших правових питань.

Ксенія Сухаренко

Схожі новини