Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Нові можливості відкриваються перед студентами юридичного факультету

Нові можливості відкриваються перед студентами юридичного факультету

02.03.2016 10:53 Все Факультети Юридичний ЗНУ юридичний факультет

Учора, 1 березня, на юридичному факультеті підбили підсумки конкурсу наукових робіт із порівняння правової системи України та Німеччини (публічна служба). Варто зауважити, що всі розвідки учасників виконувалися професійною німецькою юридичною мовою. Виявили бажання взяти участь в інтелектуальному змаганні більше ніж 30 студентів другого курсу юридичного факультету Запорізького національного університету.

Нагадаємо, що запорізьке відділення Школи німецького права було створене на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Тож саме за його сприяння викладачі юридичного факультету для наших студентів організували конкурс наукових робіт.
Члени журі, до складу якого увійшли представники професорсько-викладацького складу факультету на чолі з його деканом Тетяною Коломоєць, відібрали 5 найкращий робіт, авторами яких стали: Кіра Масюта, Олег Пелипенко, Валентина Федотова, Вікторія Шилова та Тетяна Шеховцева.
Для визначення переможців завітав до ЗНУ директор Центру німецького права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, д.ю.н., професор Роман Мельник, а у режимі онлайн на зв’язку знаходився д.ю.н., проф., співробітник Інституту німецького та міжнародного партійного права та дослідження політичних партій (PRuF), Університету імені Генріха Гейне (м. Дюссельдорф) Євген Соколов.
Студенти у своїх наукових розвідках розглянули питання функціонування публічної служби, службової кар’єри, заохочення публічних держслужбовців та підвищення їх кваліфікації, а також питання відповідальності державних службовців.
Головними критеріями оцінки якості наукових робіт стали: актуальність досліджуваної теми, критичний аналіз, вироблення рекомендацій та їх практичне застосування, рішення проблемних аспектів порушуваних питань тощо. Також студенти під час спілкування з Євгеном Соколовим мали продемонструвати високий рівень володіння німецькою мовою – як розмовною, так і юридичною.
За результатами конкурсу найкращі роботи були виконані студентами – Кірою Масютою й Олегом Пелипенком. Крім нагород, які отримали усі учасники, переможці матимуть змогу набути практичних навичок у Школі німецького права Київського національного університету імені Тараса Шевченка вже наприкінці квітня цього року. Там вони попрактикуються у розмовній німецькій мові, побувають на лекціях від провідних німецьких професорів Університету імені Генріха Гейне (м. Дюссельдорф), виконуватимуть завдання з написання наукових робіт німецькою мовою тощо. Крім студентів нашого вишу, така нагода випала й переможцям конкурсу з інших міст України. Серед них буде обрано 12 найкращих претендентів, які з 12-денним візитом за кошти приймаючої сторони відвідають Німеччину. Вже на початку літа делегація юних юристів із України набуватиме практики за кордоном. Крім навчання, вони відвідають установи органів юстиції Німеччини та численні державні установи країни – ознайомляться з їх структурою та діяльністю.

Ксенія Сухаренко

Схожі новини