Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК змоделювали прес-конференцію із запорізьким журналістом Олександром Коваленком

В ЕПК змоделювали прес-конференцію із запорізьким журналістом Олександром Коваленком

02.03.2016 14:41 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК видавнича справа та редагування вступ тиждень популяризації

Цьогорічні умови вступу до Економіко-правового коледжу передбачають для спеціальності «Журналістика» (освітня програма – «Видавнича справа та редагування») нову форму проведення іспиту у вигляді творчого конкурсу. Під час нього моделюється протягом години ситуація прес-конференції з цікавою та непересічною особистістю. Згодом абітурієнти півтори години працюють над створенням портретного нарису. Щоб проекспериментувати з такою формою роботи, в коледжі змоделювали прес-конференцію із відомим запорізьким журналістом Олександром Коваленком. Участь у заході взяли не тільки абітурієнти, слухачі підготовчих курсів, але й третьокурсники ЕПК в рамках вивчення курсу «Редакторсько-видавничий фах. Газетно-журнальні видання». Згодом їхні роботи перевірить відповідна комісія та надасть аналіз їхнього рівня виконання. Крім того, цим тестовим проведенням творчого конкурсу в ЕПК відкрили декаду популяризації спеціальності «Видавнича справа та редагування».

Варто відзначити, що під час іспиту не дозволяється користуватися диктофонами та іншими технічними пристроями, дозволяється робити нотатки і, звичайно, ставити питання. Тож саме за такою схемою працювала молодь і під час пробного творчого конкурсу в ЕПК.
Зі вступним словом до присутніх звернулася директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова, яка підбадьорила майбутніх фахівців медіа оптимістичними побажаннями успішної і творчої роботи, а також надала кілька рекомендацій: щоб портретний нарис відповідав усім вимогам, він має складатися з правдивих фактів, та не містити елементів вигадки чи домислів.
Згодом відрекомендувала шановного гостя Запорізького національного університету голова циклової комісії ЕПК «Видавнича справа та редагування» Галина Микитів. Вона зазначила, що довгий час Олександр Коваленко пропрацював диктором журналістом на ТК «Запоріжжя», очолював управління преси та інформації облдержадміністрації, два роки поспіль був спіавтором програми «По суті» на ТК «Запоріжжя» разом із журналісткою Ольгою Коваль. Згодом очолив Запорізьку обласну державну телерадіокомпанію. Сьогодні він працює над проектом «Символи Запоріжжя» на МТМ.
На початку прес-конференції Олександр Коваленко мав змогу розповісти про кілька віхових фактів своєї біографії. Гість відзначив, що він також закінчив Запорізький національний університет, а саме його фізичний факультет. І навіть два з половиною роки пропрацював вчителем фізики, класним керівником старших класів. Проте випадково на очі Олександра натрапило оголошення про, як зараз модно його називати, кастинг на роль диктора. Так і почалася журналістська кар‘єра медійника. Що цікаво, що тим самим останнім сірником цього року стала мама, яка, певно, відповідний талант сина розгледіла інтуітивно. До речі, народився Олександр у родині вчителів. І навіть сам на питання молоді про «а що якби не журналістика?» впевнено відповів – педагогіка. Між іншим, ще одним знаком-підказкою долі був і армійський досвід. Адже під час служби Олександрові довелося відчути себе і в ролі кіномеханіка та поштаря.
Після умовного вступу заходу його учасники змогли безпосередньо попрацювати у ролі журналістів та поставити ті питання, які б допомогли їм підготувати свій портретний нарис якнайвдаліше. Відтак молодь цікавилася, як доводилося журналістові впливати на долі людей, чи траплялися прикрі ситуації в його професійному житті, які теми й жанри є найулюбленішими та чи відчував він на собі ту гостру небезпеку, котра так часто асоціюється з представниками четвертої влади, які відстоюють правду навіть всупереч незламним режимам?
«Журналістика – непроста, жорстока і жорстка професія. Ти дійсно пропускаєш через себе долі людей. І це не просто. Найголовніше – бути максимально об’єктивним. Вміти представити хоча б дві точки зору. Від твого слово багато що залежить. І ти маєш нести за нього відповідальність» - резюмував гість.
Щоб побачити роботи тележурналіста в дії, присутні змогли переглянути кілька уривків з його проектів «По суті» та «Символи Запоріжжя», проаналізувати роботу ведучого в кадрі, процес підготовки відповідного творчого продукту тощо.
На цьому прес-конференцію оголосили завершеною, після чого її учасники взялися до роботи над портретним нарисом. У свою чергу, викладачі ЕПК висловили гостеві щиру подяку за участь у цьому важливому й дещо хвилюючому заході для абітурієнтів та надію й на подальшу творчу співпрацю з Економіко-правничим коледжем та його вихованцями.

Марія Канцелярист

Схожі новини