Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітниця Центру НСД ЗНУ Оксана Ковтун стала регіональним координатором Національного студентського об'єднання експертів із забезпечення якості освіти

Співробітниця Центру НСД ЗНУ Оксана Ковтун стала регіональним координатором Національного студентського об'єднання експертів із забезпечення якості освіти

04.03.2016 13:02 Центр незалежних соціологічних досліджень

Наприкінці ЗНУ лютого в рамках діяльності Національного студентського об'єднання експертів із забезпечення якості освіти, за підтримки British Council Ukraine, у співпраці з Quality Assurance Agency for Higher Education та Ukrainian Association of Student's Self Government представник Центру незалежних соціальних досліджень ЗНУ Оксана Ковтун взяла участь у триденному воркшопі на тему "Залучення студентів до забезпечення якості освіти: досвід Великобританії" ("Student Involvement in Quality Assurance: UK Experience"). Діяльність студентського об'єднання експертів є поштовхом для відновлення роботи Національного агентства забезпечення якості вищої освіти України.

У рамках першого дня тренінгів, студентське об’єднання експертів отримало загальну інформацію про розвиток системи забезпечення якості вищої освіти в Європі та Україні від Олени Руснак (голова групи із забезпечення якості в Українській асоціації студентського самоврядування, український представник у групі супроводу Болонського процесу) та Олександра Смирнова (директор Акредитаційної комісії України, співавтор нового ЗУ "Про вищу освіту"). Другий та третій день тренінгів пройшли за участю британських експертів Alexander Pool (член ради Агенції забезпечення якості вищої освіти, співголова студентської дорадчої комісії) та Catherine Boyd (координатор роботи з партнерами в Агенції забезпечення якості вищої освіти Великої Британії), які розглянули питання якості вищої освіти у Великобританії та залучення студентів до цих процесів.
Результатом роботи воркшопу стала розробка механізмів запровадження студентської участі в забезпеченні якості освіти в Україні.
«Приємно усвідомлювати, що в Україні є ініціативна молодь, яка прагне підвищувати якість освіти у ВНЗ. Незважаючи на те, що більшість з них планують продовжити навчання за кордоном (отримувати ступінь магістра), вони все одно не залишаються осторонь проблем сучасної української вищої освіти. Поспілкувавшись з британськими експертами та студентами з інших вишів України, переконалась в тому, що ми можемо пишатись навчанням у ЗНУ, адже наш ВНЗ можна вважати одним з найкращих університетів у плані боротьби з корупцією, роботи адміністрації та забезпечення якості освіти. Не зважаючи на статус регіонального, ЗНУ може конкурувати з відомими університетами України. Приємно було ще раз переконатись у ефективній роботі Центру НСД, діяльність якого з моніторингу якості освіти у ЗНУ була високо оцінена на всеукраїнському рівні. Слід відзначити, що такі моніторинги виявились рідкістю серед українських вишів, і навіть відсутні у більшості столичних вишів України», - поділилась своїми враженнями про участь в діяльності Національного студентського об'єднання експертів із забезпечення якості освіти Оксана Ковтун.
Національне студентське об’єднання експертів із забезпечення якості освіти продовжує свою діяльність і вже у березні відбудеться зустріч у Львові. На зустрічі планується ознайомлення з діяльністю Українського католицького університету, а також розроблення стратегії моніторингу якості вищої освіти в українських вишах.
Ми впевнені, що діяльність Національного студентського об’єднання експертів призведе до якісних змін в якості української вищої освіти.
Якщо Вас цікавить тематика якості вищої освіти, звертайтесь до регіонального координатора Ковтун Оксани за телефоном: (099) 4017912 або у соціальних мережах: www.facebook.com/sociology.ok

Центр незалежних соціологічних досліджень

Схожі новини