Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відомий американський фотожурналіст поділився секретами професійної майстерності зі студентами ЗНУ

Відомий американський фотожурналіст поділився секретами професійної майстерності зі студентами ЗНУ

10.03.2016 09:48 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

9 березня відомий американський фотокореспондент Френк Фолвелл провів лекцію з основ фотожурналістики для студентів 2 курсу факультету журналістики та студентів 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Економіко-правничого коледжу. Гість представив свої фотороботи та дав настанови майбутнім журналістам.

Спікер розробив власні рекомендації для фотокорів-початківців: завжди мати при собі запасні батарейки та акумулятор для камери, не забувати залишати вільне місце на носіях для нових фото, а також зауважив, що камера – це очі фотографа.
Френк Фолвелл розповів про свою роботу у Китаї, показавши фотопідбірку найбільш вдалих кадрів. Гість дав практичні настанови щодо освітлення, ракурсу та кута зйомки, експозиції та композиції фотографії. На прикладі різних світлин студенти змогли побачити застосування та поєднання авторських технік гостя, особливості зйомки у різних умовах, а також архівні фотороботи Френка Фолвелла, наприклад, фотографії Чорнобилької АЕС до аварії. Він зауважив найважливішу місію фотомистецтва: кожен кадр має розповідати певну історію, передавати емоції.
Фотокореспондент висловив власне бачення ролі фотожурналістики у сучасному світі: «Фотожурналістика стала важливою частиною комунікацій, тому що зараз кожен із нас може фотографувати за допомогою своїх телефонів. Ми зареєстровані у багатьох соціальних мережах, тому можемо поширювати інформацію та фотографії в один момент. Ось чому робота фотожурналістів на сьогодні істотно змінилася».
За весь час професійної діяльності американський фотограф побував у різних частинах світу, а цей візит в Україну для нього не перший. Також він виділив найбільшу складність його роботи: віднайти та зробити дійсно значуще фото, встановити контакт із об’єктами зйомок.
Наприкінці зустрічі студенти могли поспілкуватися із гостем, вони дискутували з питань роботи фотожурналістів у «гарячих точках» та обговорювали, якими якостями має володіти справжній фотограф.
Наступний майстер-клас від американського гостя відбудеться наступної середи, 16 березня, на якому студенти продемонструють для аналізу та обговорення власні світлини.

Таїсія Зозуль

Схожі новини