Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Освітяни ЗНУ презентували особливості вступу-2016 на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті

Освітяни ЗНУ презентували особливості вступу-2016 на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті

10.03.2016 15:03 ЗНо-2016 вступна кампанія пробні тестування

Вчора, 9 березня, представники Запорізького національного університету відвідали приватне акціонерне товариство «Запорізький титано-магнієвий комбінат», щоб ознайомити його працівників із актуальною й змістовною презентацією «Особливості ЗНО-2016 та вступна кампанія». У заході взяли участь близько 30 профспілчан комітетів цехів заводу, які ставили чимало питань освітянам, та, зокрема цікавилися інноваціями вступної кампанії. А також можливостями, які відкриває виш і перед тими, хто вже отримав вищу освіту, але прагнув би розширити коло своїх знань: вивчити іноземну, отримати ще одну вищу освіту тощо.

На початку презентації щиро подякувала університету за таку масштабну просвітницьку кампанію, присвячену важливим освітнім інноваціям, провідний інженер із підготовки кадрів Оксана Широбокова. Вона оголосила про початок зборів профспілкового комітету та надала слово для привітань голові профкому Людмилі Логвиновій. «На сьогодні питання розвитку себе як особистості набуває особливої актуальності, адже гасло «освіта протягом життя» стає близьким кожному українцеві, котрий прагне бути в курсі сучасних тенденцій», - зазначила Людмила Володимирівна.
Про особливості зовнішнього незалежного тестування та вступної кампанії-2016 розповіла присутнім начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська. Вона відзначила, що нещодавно було затверджено перелік нових спеціальностей. Чимало новацій відбулося і в галузі проведення тестування, державної підсумкової атестації тощо. Цікаво, що учасники зустрічі ставили питання не лише щодо вступної кампанії, яка б стосувалася молоді, але й освітніх послуг, які б були корисні й іншим категоріям суспільства. Скажімо, вивчення іноземної мови, підвищення чи зміни кваліфікації, отримання другої освіти.
Юлія Анатоліївна нагадала й про ще одну важливу соціальну ініціативу Запорізького національного університету, а саме проведення вишем безкоштовних пробних тестувань, перші з яких вже відбулися 6 березня (біологія, хімія). Всі ж інші заплановано провести до кінця березня. Крім того, що абітурієнти мають нагоду під час цих тренінгів перевірити свої знання, вони готуються до важливого випробування і організаційно, і процедурно, і психологічно.
Увагу гостей звернули й на той факт, що заповнювати дані під час подання електронної заяви треба дуже уважно і правильно. Адже якщо в університету заявка вже розглянута, змінити її буде неможливо. Цього року залишається і пріоритетність заяв, де 1 – це показник високої пріоритетності заяви для абітурієнта, а 15 – низький. Що ж до рейтингових списків, то вони, як і раніше, формуються за рейтинговим балом і пріоритетом.
Не менш важливі роз’яснення на заході стосувалися питань про вступ до коледжів, адже при відсутності потрібної кількості сертифікатів для вступу до вишу, абітурієнт має можливість почати навчання саме у коледжі, щоб згодом продовжити отримувати й вищу освіту зі старших курсів університету. До речі, до структури ЗНУ входять Економіко-правничий коледж та Торговий коледж.
Кожен охочий зміг отримати під час презентації чимало довідкової інформації із найважливішими нюансами вступу-2016 в профорієнтаційній газеті вишу, буклетах. Зауважили на зустрічі й про те, що найактуальніша інформація завжди є у вільному доступі й на офіційному сайті Запорізького національного університету: http://www.znu.edu.ua/
Що ж до спектру освітніх послуг й іншого спрямування, то доречно було згадано діяльність Центру вивчення іноземних мов, Центру післядипломної освіти, Центру гендерної освіти, Юридичної кліники, Центру незалежних соціологічних досліджень та інших структур.
Важливу допомогу всі охочі також мають нагоду отримати й у Консультаційно-реєстраційному пункті ЗНУ з питань вступу й ЗНО-2016. Ця структура допомагає абітурієнтам зареєструватися на основні сесії ЗНО та на пробні тестування, остаточно визначитися із майбутньою спеціальністю та успішного проходження вступної кампанії.

Марія Канцелярист

Схожі новини