Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Головна редакторка журналу «VIP-club» розповіла майбутнім журналістам про роботу видання

Головна редакторка журналу «VIP-club» розповіла майбутнім журналістам про роботу видання

11.03.2016 10:00 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК Видавнича справа та редагування гість ЗНУ

Вчора, 10 березня, в Запорізькому національному університеті майбутні представники медіагалузі зустрілися з головною редакторкою журналу «VIP-club» Анною Нечипуренко. Студенти мали нагоду поставити питання про її професійну діяльність, про організацію роботи в редакції, а також дізнатися секрети журналістської майстерності та поради журналістам-початківцям.

Зустріч із головною редакторкою запорізького журналу «VIP-club» Анною Нечипуренко пройшла в інтерактивному форматі «питання-відповідь». Молодь цікавили будь-які подробиці діяльності медіа: джерела інформації журналістів, секрети успішного інтерв’ю, скільки редактур проходить текст, як комбінуються ілюстрації з текстом, як добираються кольори, де черпати креативність, як враховувати сучасні вимоги медіаринку, зокрема щодо переходу на конвергентні рейки (чи розглядалися варіанти з платформами на кшталт iRos чи Android), якою є цільова аудиторія журналу, з кого зараз складається штат редакції журналу «VIP-club», яким був вплив 5-річного циклу в бізнесі видання.
І, звичайно, йшлося під час заходу про конкретні публікації, їхній аналіз, історії створення. Так, із рубрики «Найсміливіший VIP» згадали спілкування із представником Нацради із питань теле- й радіомовлення в Запорізькій області Володимиром Кучугурним; із рубрики «Біографія успіху» - історію волонтера, керівника проектів у благодійному фонді «Посмішка дитини» Ірайсайт Магомедалієвої. Прослідкували діяльність видання студенти з редакторкою і через його обкладинки: «Як Олександр Кирилюк взяв інтерв’ю у «VIP CLUB-а»: запорізький прокурор читає думки», «Дівчинка-революція або як стати справжньою дружиною», «Чоловік-продюсер про життя з дружиною-співачкою: «Я жорсткий впевнений підкаблучник» та інші позиції сайту медіа http://vipclub.zp.ua/
Цікавили молодь і деякі особисті питання до гості. Вони стосувалися секретів її тайм-менеджменту, адже Анна зізналася, що день починається для неї о 4 ранку і закінчується близько 21 години. А мотивувала вона такий режим тим фактом, що організм за фізіологічними правилами сповна відпочиває у період з 21 до 24 години. Активний період роботи в редакції Анна намагається завершити до 16-ї, щоб вечір присвятити тільки родині. А над своїми текстами працює вона навіть більше тижня. Щоб добрати вдалу світлину, редакторці треба відчути «саме те фото», тоді й починається старанна робота над переглядом 1250 фотокадрів одного ракурсу.
Крім того, запитали у Анни Нечипуренко, чи вважає вона себе суворим керівником? «Абсолютно, ні. Люди навіть бояться образити мене, і перепитують, чому ж я засумувала, коли настрій мій зіпсувався», - зізнається журналістка.
Анна розповіла і про деякі факти зі своєї біографії. 2005 року вона закінчила факультет журналістики Запорізького національного університету. Викладала в хореографічній студії, читала лекції з візажу. Працювала кореспондентом газети «Субота-плюс». Двічі отримувала Гран-прі конкурсу «Журналіст року» та статуетку «Істина». А з 2004 року співпрацювала з журналом «VIP-club», згодом й очоливши його. Також Анна допомагає чоловікові із його компанією «ARISTA», де відповідає за рекламну стратегію бренду. Любить подорожувати.
Студентам гостя рекомендувала для прочитання біблію кожного рекламіста Огілві «Про рекламу», згадала, що зараз читає продовження роману австралійського письменника Грегорі Девіда Робертса «Шантарам», а також розповіла, що наразі їхній редакційний колектив освоює курси швидкочитання.
Анна озвучила й деякі професійні поради молоді. Наприклад, щоб уникнути банальних речей, варто помістити людину в нестандартну ситуацію. До речі, щоб уникнути конфліктних ситуацій, в редакції працює й практика підписання угоди з людиною, у якої беруть інтерв’ю: про те, що вона ознайомилася з матеріалом і погоджує його перед опублікуванням. Гостя згадала з історії видання й деякі гіркі дати української історії, скажімо, період розстрілу героїв Небесної сотні. Щоб бути корисними читачами і в ці нелегкі моменти, журналісти темою номера обрали спілкування-підтримку з психологом Світланою Походенко «Як жити, коли жити страшно».
Варто відзначити, що захід у ЗНУ пройшов в рамках популяризації спеціальності «Видавнича справа та редагування». Участь у спілкування також взяли викладачі Економіко-правничого коледжу, зокрема Галина Микитів (голова циклової комісії), Наталія Романюк та інші, які свого часу також були університетським наставниками гості в період її навчання.
Вони цікавилися у Анни вже власною журнальною школою «VIP-club», яка також підготувала не одного талановитого медійника. Наприклад, Лана Маяковська після ЗМІ працювала в Києві (журнал «Країна»), а студентка ЗНУ Наталія Почтарьова – зараз обіймає посаду художнього редактора «VIP-club».
Тож гостя запросила й студентів долучатися до творчої майстерні ЗМІ, адже саме молодь завжди була рушійною силою креативних ідей й нешаблонних задумів, руйнуючи стереотипи суспільства.

Марія Канцелярист

Схожі новини