Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам юридичного факультету ЗНУ розповіли про досвід отримання юридичної освіти у Литві

Студентам юридичного факультету ЗНУ розповіли про досвід отримання юридичної освіти у Литві

11.03.2016 10:49 Все Факультети Юридичний юрфак навчання в Латвії

10 березня на юридичному факультеті Запорізького національного університету відбулась зустріч студентів із випускником Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого ( м. Харків) Глібом Бухаріним, який поділився досвідом навчання в Литві у Вільнюському університеті ім. Міколаса Ромеріса за програмою подвійного диплому між Харківським і Вільнюським вишами.

Гість розповів про вимоги, які висуваються перед студентами, які хочуть навчатись за програмою подвійного диплому у Вільнюському університеті. Для вступу необхідно пройти співбесіду на предмет мотивації, також необхідне знання англійської мови на рівні B2, адже програма передбачає, що мовою навчання є англійська та середній бал диплому бакалавра є вищим «4». Тобто за магістерською програмою «Міжнародне право» студенти зможуть отримувати дипломи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та магістра міжнародного права Університету імені Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва).
Так, після закінчення бакалаврату в Харківському національному юридичному університеті ім. Я. Мудрого Гліб Бухарін закінчив магістратуру господарсько-правового факультету в Харківському виші. У магістратурі Вільнюського університету він опановував напрям «Міжнародне право і право ЄС». Саме тут він детально познайомився і відкрив для себе галузь публічного права, вивчаючи права людини, права біженців, гуманітарне право, вирішення правових спорів, корпоративне право, бізнес право та морське право.
За словами гостя, формат навчання в Литовському виші змінився: усні іспити змінили на письмові, велика увага приділяється практичним заняттям.
Крім того, підхід до сприйняття студентів у ЄС дуже відрізняється від українського. Студенти у Литві самостійні, автономні і більш мотивовані до навчання, між ними існує конкуренція. До того ж, більша частина викладачів в Литві є практикуючими юристами, адвокатами, які працюють в органах юстиції, юридичних фірмах і займаються юридичною практикою. Тому вони передають своїм студентам весь свій життєвий, професійний і практичний досвід, що є дуже мотивуючим фактором для студентів. Методика викладання відрізняється тим, що значний нахил іде на практичні моменти, студенти вчаться застосовувати судову практику Європейського суду з прав людини.
Важливим, на думку гостя, є не тільки юридичний диплом, знання однієї, а краще - декількох іноземних мов, але і особливі, фахові професійні навички та можливість розвиватись за цим фахом, а також знання європейського законодавства, необхідність професійного удосконалення в певній галузі права та детальна специфікація юридичних предметів як в галузі українського права, так і європейського.
Розповів Гліб Бухарін і про тонкощі роботи юристів у судовому процесі, про європейську практику дебатів, судових засідань, особливості роботи юристів в національній системі права та про свій особистий досвід роботи в юридичних фірмах під час стажування. Він порадив майбутнім юристам якомога раніше займатись юридичною практикою, отримувати практичний досвід і професійні юридичні, аналітичні навички, вчитись правильно складати юридичні документи.

Олена Переверзєва

Схожі новини