Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники школи «Зелена економіка» провели круглий стіл зі сталого розвитку для запорізьких школярів

12.03.2016 09:34 Все Факультети Економічний Економічний факультет

10 березня на базі наукової школи «Зелена економіка» економічного факультету спільно з Малою академією управління бізнесом було проведено круглий стіл для школярів міста Запоріжжя на тему «Актуальні питання реформування економіки на засадах сталого розвитку».

Круглий стіл проведено за підтримки представників Наукової школи «Зелена економіка», Комунарського районного центру молоді та школярів, Малої академії управління бізнесом. Участь у ньому взяли 34 представники з різних шкіл міста Запоріжжя. Доповіді готували учні 5 – 11 класів.
Усіх присутніх у залі з початком роботи засідання привітав директор КРЦМтаШ Михайло Хвастик, який наголосив на необхідності активної співпраці студентів зі школярами, вищих навчальних закладів зі школами, інтеграції науки та освіти. За словами Михайла Володимировича, це зможе призвести до покращення озброєності молоді необхідними знаннями, їх обізнаності у різних сферах життя. У результаті Україна отримає новий поштовх до розвитку у всіх аспектах.
Також вітальне слово до учасників круглого столу промовила декан економічного факультету Запорізького національного університету, професор Алла Череп, яка підкреслила актуальність обраної для обговорення теми та необхідність розробки стратегії енергозбереження та ресурсоефективності. За словами декана, дана тема відображає не лише проблеми, які існують, але й показує сталий вектор розвитку економіки та дає можливість розробити прогнози на майбутнє.
Керівник МАУБ, Олена Старікова, під час свого вітального слова зазначила, що дружні та плідні відносини з економічним факультетом ЗНУ вже існують протягом багатьох років, і проявляються у тому, що більшість випускників МАУБ стають студентами ЗНУ. Також Олена Михайлівна акцентувала, що організація круглих столів між економічним факультетом та МАУБ свідчить про подальше поглиблення та розвиток вже існуючих відносин.
Активну участь у роботі круглого столу брала керівник Центру екологічної культури у Запоріжжі Наталія Пічкур, яка виділила «толерантність, молодь та енергоефективність» основними трьома складовими нашого майбутнього. Наталія Василівна вважає, що залучення молоді до впровадження енергоефективних технологій, прищеплення їй толерантного відношення до навколишнього середовища та до оточуючих призведе до позитивних змін у соціально-економічному житті усієї країни. Вона відзначила ґрунтовність та багатоаспектність доповідей учасників та доповнювала виступи школярів цікавою та практичною інформацією з останніх заходів, які відбувалися в Україні з метою популяризації органічної продукції.
Тематика круглого столу була розкрита за трьома напрямами: «Формування стратегії розвитку економіки на засадах екологічності, енергозбереження та альтернативної енергетики»; «Сучасний стан та перспективи зеленого туризму в Україні»; «Розвиток органічного ринку в Україні». Усі учасники круглого столу цікаво та різнобічно доповідали свої доклади і плідно обговорювали стан та сучасні проблеми екологічності, енергоефективності, енергозбереження та інноваційну діяльність у розвитку економіки.
Особливо слід відзначити доповіді п’ятикласників Пожар Ксенії та Процака Артема, які вдало виступали поряд зі старшокласниками, а також призера Малої академії наук, Духміна Данила, який лаконічно та чітко висловив свої думки з приводу застосування альтернативної енергетики в Україні.
За результатами роботи секцій учасники були нагородженні грамотами та пам’ятними подарунками. Заступник декана з наукової роботи економічного факультету Юлія Шевченко подякувала всім за плідну працю, а керівник МАУБ Олена Старікова висловила побажання про подальшу організацію та проведення подібних заходів.

Інна Коваленко,
Дар’я Пєнзєва,