Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету продемонстрували сучасне прочитання відомої поеми Кобзаря «Сон»

12.03.2016 10:45 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет свято Шевченківські дні

Серед найважливіших традицій, на яких багате життя філологічного факультету, особливе місце посідає щорічне відзначання Шевченківських днів. При цьому викладачі та студенти ЗНУ переконливо демонструють, що творчість Кобзаря для них співзвучна добі, саме в ній вони шукають відповіді на багато важливих запитань, які ставить перед українським народом сьогодення. Так, цього року студенти всіх курсів факультету під керівництвом заступника декана з виховної роботи Валентини Ніколаєнко провели літературно-музичну сатиричну композицію «Тарас Шевченко: Сон-2016», яка дуже сподобалась викладачам і студентам багатьох факультетів нашого вишу.

На початку заходу декан філологічного факультету Тамара Хом’як у своєму привітальному слові відзначила, що недаремно свого часу відомий український поет і публіцист Євген Маланюк назвав Кобзаря «Мойсеєм української нації». Сьогодні, у нелегкі для України часи, все більше людей звертається до творчості Тараса Шевченка. Хтось знаходить там гнівно-сатиричний описи суспільних процесів, які, на жаль, характерні й для нашої доби, а дехто надихається відомими рядками: «Борітеся – поборете…». Тамара Володимирівна також зауважила, що пишається всіма студентами-учасниками заходу. За її словами, всі вони переконливо продемонстрували свою активну громадську позицію, засвідчили свою небайдужість. Крім того, вони проробили велику творчу роботу, результати якої нікого з глядачів не залишать байдужим.
Автор сценарію – студентка другого курсу Олександра Баркова – спробувала осучаснити одну з найвідоміших поем Кобзаря «Сон», для якої властивий значний викривальний пафос. Дівчина спробувала уявити, як саме реагував би Тарас Григорович на те, що відбувається у нашій країні сьогодні. Глядачі, серед яких були: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, викладачі та студенти не лише філологічного факультету, але й Економіко-правничого коледжу, факультету іноземної філології, та інших, гучними оплесками винагородили таку цікаву ідею.
Донести до читачів усю любов видатного поета до Батьківщини, нагадати його пророчі рядки допомогла натхненні виступи з декламуванням поезій Кобзаря та авторськими віршами голови факультетської студради Дмитра Покрови, який блискуче впорався з роллю Тараса Шевченка, п’ятикурсниць Вероніки Кулакової, Тетяни Діденко, Олени Пасевін, першокурсників Євгена Назаренка й Надії Акіменко. Вдалим доповненням до свята стали вокальні виступи студенток 1 курсу Катерини Бойко й Наталі Заболотньої, третьокурсниці Анастасії Верченко, п’ятикурсниці Тетяни Діденко та студента Запорізького національного технічного університету Івана Сизова.
Тональність їхніх виступів була різноманітною: від гніву на можновладців та тих, хто розпалив війну між сусідніми народами, до надії на те, що «…і оживе добра слава, слава України…». Разом усі вони склалися у багатогранну картину сучасного життя нашої країни. Під час фінальної пісні, яку виконували всі учасники композиції, зал, стоячи, винагородив їх оваціями.
Вдалим доповненням до святкування стала велика книжкова виставка, підготовлена колективом Наукової бібліотеки під керівництвом її директора Валентини Герасимової. До експозиції увійшли видання «Кобзаря» різних років, наукові працям, присвячені життю та творчості Тараса Шевченка. Окремий стенд присвятили творам викладачів нашого університету, присвячений шевченкіані.

Таміла Тарасенко