Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЕПК відбулася зустріч з дизайнером-друкарем видавництва «Просвіта»

В ЕПК відбулася зустріч з дизайнером-друкарем видавництва «Просвіта»

14.03.2016 10:04 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж

12 березня в рамках декади популяризації видавничої справи та редагування студенти 2 курсу спеціальності видавнича справа та редагування, голова циклової комісії Галина Микитів та викладач Анастасія Кондрико відвідали майстер-клас дизайнера-друкаря видавництва «Просвіта» Марини Макаренко на тему: «Використання настільних видавничих систем при створенні вітальної листівки».

Марина розповіла, що видавництво «Просвіта» зарекомендувало себе як виробник високоякісної продукції. Щорічно видавництво розширює коло своєї діяльності: починаючи з візитівок, рівень продуктивності праці підвищувався. У результаті станом на 2016 рік «Просвіта» займається виготовленням різноформатної та різної за типом продукції – візитівки, вітальні листівки, календарі, буклети, каталоги, меню (причому найрізноманітніші), фотоальбоми, книги тощо.
Під час зустрічі Марина Макаренко продемонструвала студентам листівки, виготовлені у видавництві як за індивідуальним замовленням, так і масово. Вона також розповіла, за допомогою яких технологій створюється золоте тиснення на листівці та інші дизайнерські можливості. При цьому гостя показала студентам металеві форми, які принесла, щоб студенти зрозуміли технологію друкарських процесів.
Дизайнер поділилася інформацією про те, які формати листівок вони друкують, яким має бути поле при обрізі друкованої продукції, як створюється макет, та багато іншої цікавої й корисної інформації для майбутніх працівників видавничо-поліграфічної галузі.
Атмосфера зустрічі була дружньою. Студенти поставили гості багато питань, серед яких, – як вона виходить з ситуації, коли погляди замовника не збігаються з її рекомендаціями. Марина Макаренко відповіла, якщо в технічному аспекті потрібно відстоювати свою точку зору, спираючись на технічні можливості та стандарти видавництва, то в сфері дизайну необхідно знайти золоту середину для отримання результату високого рівня. Техніка виготовлення продукції систематично удосконалюється, що впливає на підвищення якості продукції. Станом на 2016 рік Видавництво «Просвіта» використовує офсетний друк, що дозволяє виготовляти видання більшого тиражування.
Важливим для кожного студента виявилось питання, чи важко сьогодні працевлаштуватись. Відповідь, яку отримали студенти, допомогла їм визначитись із майбутнім кар’єрним та освітнім рівнем, адже освіта – це запорука майбутнього успіху. Важливо, що працевлаштуватись на даному етапі розвитку видавничо-поліграфічної справи складно, адже вкрай необхідні кваліфіковані спеціалісти, які виконуватимуть декілька функцій на виробництві.
«Плідна праця та самовдосконалення – підґрунтя успіху майбутнього фахівця, адже не достатньо бути лише теоретично підкованим, – практика відіграє одну з ключових ролей в підготовці до майбутньої спеціалізації. Особисто я, працюючи на видавництві, отримала неоціненні знання», – зазначила Марина Макаренко.
Марина запропонувала студентам відвідати видавництво, щоб краще ознайомитись зі специфікою його роботи та продукцією, а також запросила студентів на практику. Наприкінці зустрічі студенти подякували дизайнеру за напрочуд цікаву та приємну зустріч і зробили для себе висновок, що плідна праця – запорука успіху.

Анастасія Шевченко,
студентка 2 курсу ЕПК, гр.К33-14.