Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов відповів на питання студентів

Ректор ЗНУ Микола Фролов відповів на питання студентів

14.03.2016 10:07 Все Факультети Студенти зустріч ректора зі студентами

12 березня в Запорізькому національному університеті відбулася традиційна зустріч ректора Миколи Фролова зі студентським активом вишу. Цього разу увага учасників заходу була зосереджена на питаннях, пов'язаних із проживанням у гуртожитках, виділенням приміщень для трьох студентських рад, забезпеченням якості освіти, роботою мережі інтернет та індексацією стипендій.

Участь у зустрічі також взяли перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з АГР Сергій Кушнір, головний бухгалтер Василь Тимошик, помічник ректора з виховної роботи Наталя Воронова, директор Центру культури Андрій Бондаренко, директор прес-центру Олександра Усенко.
Розпочався захід із відповідей на питання, які надійшли в електронному вигляді. Зокрема, студентів цікавило, чому затримується стипендія і чи буде нараховуватись її індексація. Микола Олександрович зазначив, що затримка виплат стосувалася не лише студентів, але й співробітників, і була пов'язана із підписанням документів в МОН та Міністерстві фінансів. Зараз всі стипендії та зарплати вже виплачені. Що стосується індексацій, то відповідно до постанови КМУ від 9 грудня 2015 року, цього року їх виплата не передбачена.
Інше питання до ректора стосувалося надання приміщень для студентських рад факультетів менеджменту, математичного та Економіко-правничого коледжу. Микола Олександрович повідомив, що в університеті триває інвентаризація приміщень. За її результатами будуть складені документи, які міститимуть інформацію про доцільність використання аудиторій у кожному корпусі. Керівник вишу зазначив, що питання з виділенням приміщень студентським радам вирішать до 1 травня.
Турбувало студентів і питання якості роботи вишівської інтернет-мережі. Ректор повідомив, що ця проблема пов’язана з викраденням кабелів, які забезпечують зв’язок, – вандали вирізали його на території вишу вже чотири рази. Тому адміністрація ЗНУ вирішила перейти на безпровідний інтернет, який має запрацювати вже за два тижні. Що ж до появи Wi-Fi у навчальному корпусі №8, то Микола Олександрович зазначив, що це питання вирішуватиметься після завершення робіт з налагодження інтернет-мережі в студмістечку, але до 1 вересня бездротовий зв’язок має запрацювати і на факультеті соціальної педагогіки та психології.
Представник факультету СПП також поцікавився, коли усунуть яму, яка залишилася від пам’ятника перед навчальним корпусом №8. Микола Фролов повідомив, що університет придбав кілька вантажівок землі, насіння квітів та трави для газонів та клумб, тож найближчим часом проблема буде вирішена.
Також ректор нагадав, що значно зросли витрати вишу на опалення. Взимку університет витрачав на тепло близько 2 млн гривень щомісячно. Крім того, Микола Олександрович повідомив, що бухгалтерія ЗНУ перейшла на систему публічних закупівель Prozzoro, а кожен охочий зможе відстежити вишівські витрати.
Наступним блоком зустрічі були відповіді на питання, пов’язані із гуртожитками. Студенти цікавилися, чому в гуртожитках припинила свою роботу денна охорона. Ректор повідомив, що проблема полягала в необхідності проведення тендеру. У ньому взяли участь 5 підприємств, а перемогло те з них, яке запропонувало найвигіднішу ціну – 660 тисяч гривен.
Микола Олександрович також повідомив, що на баланс Запорізького національного університету передали ще один гуртожиток. Він знаходиться на вулиці Перемоги, а після ремонту там житимуть студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ.
Про встановлення дзвоника в гуртожитках, необхідність мешканцям відпрацьовувати 40 годин та чергування на вахті цікавилася представниця історичного факультету. Як повідомила помічник ректора з виховної роботи Наталя Воронова, норма про відпрацювання зафіксована в договорі, який студент укладає з вишем, коли поселяється до гуртожитку. Також Наталя Валентинівна нагадала, що щорічно ЗНУ доплачує близько 1,5 млн гривень за комунальні послуги мешканців гуртожитків, оскільки вартість проживання в них для студентів не повинна перевищувати 40% розміру стипендії, що не завжди відповідає сучасним цінам на енергоносії.
Не менш насиченим було обговорення якості освіти. Студенти запитали ректора про те, як він ставиться до того, що деякі викладачі читають тексти лекцій з листочка або зі слайдів презентації. Керівник вишу зазначив, що не підтримує таку форму роботи. Микола Олександрович зазначив, що якість роботи викладачів враховуватиметься під час розподілу навантаження на наступний рік. Студенти також можуть користуватися можливістю вибору дисциплін, відповідно до Закону України «Про вищу освіту».
Ректор закликав студентів висловлювати своє незадоволення якістю викладання відверто, адже саме від ініціативи студентів залежать позитивні зміни. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура також додав, що зараз удосконалюється система контролю за роботою педагогів. Зокрема, в університеті розробляють новий рейтинг кафедр та викладачів, критерії яких можуть запропонувати самі студенти. Також Олександр Іванович запросив представників студради брати участь у науково-методичних радах, найближча з яких відбудеться вже 21 березня.
Ректор нагадав і про соціологічне дослідження на всіх факультетах щодо наявності у віші корупції. Вже за тиждень будуть оголошені його результати, а ті викладачі, прізвища яких потраплять до цього дослідження, будуть звільнені.
Про бажання студентів брати активну участь у вступній кампанії вишу розповів представник юридичного факультету Іван Гнатуша. Він повідомив, що студрада вже провела конкурс для абітурієнтів у соцмережах та запропонувала ректору виготовити светри з символікою ЗНУ для вручення їх переможцям. Детальні пропозиції студенти домовилися обговорити з ректором вже за тиждень.
Також студенти запитували про можливість затемнення вікон в актовій залі навчального корпусу №2 під час проведення фестивалю «Студвесна» для ефектного застосування спецефектів. Ректор нагадав, що ремонт в актовій залі, враховуючи придбання сучасного обладнання, коштує близько 7 млн гривень. Питання затемнення вікон він порадив обговорити з проректором з АГР.
Про виплату премій за участь у культурно-масових заходах на загальну суму 90 тисяч гривень поцікавився директор Центру культури Андрій Бондаренко. Головний бухгалтер Василь Тимошик зазначив, що виплата премій студентам можлива лише за умови економії коштів. Оскільки зараз стипендії виплачуються 75 відсоткам студентів, то про премії мова йти не може. Ректор зазначив, що він шукатиме можливість виплатити премії з позауніверситетських джерел.
Нагадаємо, що зустрічі ректора зі студентами мають на меті виявлення та вирішення найактуальніших питань, які турбують університетську молодь. Поставити питання ректору студенти можуть анонімно в мережі інтернет або особисто, завітавши на традиційну зустріч зі студактивом.

Схожі новини