Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету презентували своє бачення долі й творчості Кобзаря

Студенти філологічного факультету презентували своє бачення долі й творчості Кобзаря

14.03.2016 11:32 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет навчання Шевченківські дні

Щороку до Шевченківський днів, відзначанню яких у Запорізькому національному університеті надають великого значення, представники філологічного факультету готують низку цікавих різнопланових заходів. Цього разу святкування 202 річниці з дня народження Кобзаря – видатного письменника, художника, громадського діяча, людини, чий вплив на становлення й розвиток української суспільно-політичної думки та національної культури важко переоцінити – завершилося 12 березня. Саме цього дня на філологічному факультеті провели літературно-музичну композицію «Наш Шевченко», організаторами якого стали студенти 2 курсу.

«У кожного з нас Тарас Шевченко – свій. Усі ми часто звертаємося до його творів, бо він – лице української нації, те живлюще, життєдайне джерело, яким повниться сучасна українська література», – такими словами розпочала творчий вечір відомий шевченкознавець, доцент кафедри української літератури Валентина Кравченко.
Вона ознайомила учасників заходу з тематичною виставкою, підготовленою співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ: серед її експонатів були видання «Кобзаря» різних років, якими користуються студенти під час навчання; а також – збірники наукових праць, газети і журнали не лише вітчизняні, а й з інших держав (Америки, Казахстану, Німеччини, Татарстану), у яких розміщені шевченкознавчі праці викладачів кафедри української літератури.
Гарним ілюстративним матеріалом до заходу стали світлини місць, пов’язаних із перебуванням Тараса Григоровича в Санкт-Петербурзі, які демонструвалися на медійній дошці. Студенти з цікавістю розглядали зображення Літнього саду, Петергофа, кімнати-музею в Академії мистецтв, Смоленського кладовища.
Літературно-музичну композицію «Наш Шевченко» побудували у вигляді «мандрівки» відомими та маловідомими поетичними текстами та нелегкою життєвою стежкою Тараса Шевченка: від кріпака, сироти, наймита до відомого й модного поета і художника, автора славнозвісного «Кобзаря». Також під час заходу його поезія лунала в перекладах англійською та німецькою мовами.
Валентина Олександрівна презентувала присутнім електронний підручник «Апостол правди і науки», за яким вивчають творчість Тараса Шевченка студенти вишів України. Цей навчальний посібник створений у співавторстві з к. філол. н., доцентом Тетяною Шаровою з Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Також учасники заходу переглянули навчально-пізнавальний фільм «Стежина до себе» (режисер – Роман Кириченко, автор сценарію – Оксана Гладій), присвячений подорожі місцями перебування Кобзаря в нашому краї. Так, до фільму увійшла розповідь нині покійного видатного лінгвіста, професора нашого вишу, Віктора Чабаненка про двотижневе перебування поета на Хортиці. Під час перегляду фільму багато хто з присутніх згадав поетичні рядки Віктора Антоновича, звернені до Кобзаря: «На наш поріг олжу не допускає / І пильно нашим розумом кермує».
Наприкінці заходу заступник декана з навчальної роботи філологічного факультету Оксана Проценко подякувала студентам за підготовку свята. Також Оксана Анатоліївна поділилася із учасниками заходу спогадами про свої студентські роки, незабутні враження від лекцій її тодішнього куратора Валентини Кравченко, про своє юнацьке прочитання творів Кобзаря. Крім того, вона згадала і про її власні наукові дослідження історико-біографічних текстів, присвячених Тарасу Шевченку, які покликані допомогти осмислити феномен цієї геніальної особистості.

Яна Хіміч,
Анастасія Демченко,
Аліна Писаренко,
студенти 2 курсу філологічного факультету

Схожі новини