Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Участь у пробних тестуваннях із української та іноземних мов взяли близько трьох тисяч абітурієнтів

Участь у пробних тестуваннях із української та іноземних мов взяли близько трьох тисяч абітурієнтів

14.03.2016 13:39 Все Факультети Філологічний Пробне тестування ЗНО

13 березня відбулася чергова сесія пробних тестувань, які традиційно у березні проводяться на базі ЗНУ. Участь у тренінгах з української мови взяли понад 1600 абітурієнтів та ще близько 1000 осіб писали тестові завдання з іноземних мов (російська, англійська, французька, німецька, іспанська).

Цього дня до ЗНУ завітала чи не найбільша кількість абітурієнтів, серед яких були як представники випускних класів, так і десятикласники загальноосвітніх закладів м. Запоріжжя та області, які бажали випробувати свої знання під час пробних тренінгів. Були задіяні понад сотня співробітників університету та викладачів факультетів філологічного, іноземної філології, журналістики, соціології та управління, економічного та фізичного, а також психологи факультету СПП, які здійснювали комплексний психологічний супровід учасників тестувань (проводили анкетування, надавали консультації та здійснювали психологічну підготовку).
Треба нагадати, що у рамках профорієнтаційної діяльності наш виш проводить безкоштовні пробні тренінги із зовнішнього незалежного оцінювання, аби допомогти майбутнім абітурієнтам найкращим чином підготуватися до основних випробувань. Тому й усі матеріальні витрати, пов’язані із підготовкою та проведенням цих заходів, ЗНУ бере на себе, зокрема друковані матеріали для проведення тестів забезпечує редакційно-видавничий відділ університету тощо. Адже, як відомо, найкраще вкладення коштів – у розвиток майбутнього нашої країни.
Під час тренінгів начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська та інструктори в аудиторіях розповіли учасникам пробних ЗНО про нововведення, які їх очікують у цьому році під час проходження основної сесії ЗНО та вступної кампанії 2016 року, а також наголосили, що співробітники приймальної комісії університету, відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування та пункту тестування завжди готові надати консультації випускникам шкіл з будь-яких питань, що стосуються підготовки до вступної кампанії. Зокрема, новації стосуються оформлення електронної заяви для вступників цього року.
Організаційні консультації та інструктажі були проведені фахівцями університету як до початку сесій пробних тренінгів, так і на місцях – в аудиторіях. Зокрема, Юлія Анатоліївна ще раз нагадала майбутнім абітурієнтам, що під час основної сесії, вони мають чітко дотримуватися визначених правилами вимог, аби не створити собі проблем і вдало пройти випробування. Вона акцентувала увагу присутніх на таких дрібних, але конче важливих моментах: пакет документів, які є обов’язковими для абітурієнтів під час проходження ЗНО, наявність ручки із чорною гелевою пастою, не треба напередодні ЗНО змінювати прізвище, важливо не переплутати адресу пункту тестування, не мати при собі зайвих речей (мобільних телефонів та інших приладів чи їхніх фрагментів тощо). Орім того, вона нагадала учасникам ЗНО-2016, що 27 липня закривається база електронних заяв, і до цього часу треба прийняти остаточне рішення і визначитися із пріоритетним вишем та спеціальностями тощо. Також було зазначено, що слухачі підготовчих курсів за результатами підсумкових тестувань можуть отримати від 1 до 10 додаткових балів до власних рейтингових результатів.
Відповідальна особа під час проведення тренінгів – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура – у своєму інтерв’ю університетським ЗМІ зазначив: «Вибір фаху у житті людини – один з основних виборів, тому вступникам 2016 року треба докласти максимум зусиль і буди досить організованими, аби здобути омріяну спеціальність. Адже у цьому році є низка нововведень у правилах, що стосуються вступної кампанії: розширення кола спеціальностей у ЗНУ, оформлення електронних заяв, визначення пріоритетності ВНЗ і пов’язана із цим можливість навчатися на бюджетній основі. Тому наш університет розпочав низку заходів у ході підготовки до вступу 2016 року – безкоштовні консультації, зустрічі зі школярами, їхніми батьками та викладачами на базі закладів загальної освіти та ЗНУ, безкоштовні тренінги з усіх предметів ЗНО тощо. На базі нашого вишу працює консультативний центр, фахівці якого завжди допоможуть не тільки порадами, а й у складанні електронних заяв та в інших моментах, які можуть викликати труднощі у майбутніх вступників».
Керівництво ЗНУ також забезпечило комфортні умови не тільки у період проведення тестувань, а й під час перебування в університеті абітурієнтів та їхніх супроводжуючих осіб (батьків, бабусь, викладачів тощо): під час тренінгів працював гардероб та буфет у 2 навчальному корпусі, а всі батьки були запрошені до холу навчального корпусу, аби не перебувати на холоді.
Фахівці пункту тестування заздалегідь потурбувалися, аби новоприбулих учасників тестування організувати невеличкими групами та оперативно розвести по аудиторіях, відтак спочатку досить велика черга абітурієнтів, яка зазвичай вишиковується біля пункту тестування, досить швидко зникла і розпочалася робота в аудиторіях. По завершенню тестувань їх учасники змогли отримати не тільки власні тестові зошити, а й зошити учасників попередніх років з різних дисциплін, аби мати можливість проаналізувати не лише власні досягнення, а й скласти уявлення загалом про ЗНО і мати певну матеріальну основу для вдалого проходження майбутніх тестів.
Однокласниці із ЗНВК №63 Майя Черкас та Вікторія Байда вже вдруге завітали до ЗНУ, аби перевірити свої знання і визначити моменти, які вимагають доопрацювання – для вдалого написання тестів ЗНО з біології та української мови. Хоча дівчата і прагнуть вступати на різні спеціальності, однак, тестові завдання будуть складати із однакових дисциплін. Вікторія мріє опановувати напрям скульптури та кераміки на базі Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, а от Майя обрала Запорізький національний університет у якості пріоритетного вишу і спробує вступати одразу на кілька факультетів (біологічний, журналістику, історичний).
Кирило Борковець та Анатолій Шкуро – учні випускного класу Оріхівської гімназії №1 «Сузір`я» – цього дня брали участь у своєму першому, хоча й тренувальному, тестуванні із ЗНО. Незважаючи на хмарну погоду, настрій у старшокласників гарний і цілком позитивний. Кирило Борковець розповів: «Маю намір здобути фах політолога (у КНУ ім. Т. Шевченка), однак із радістю скористався чудовою нагодою взяти участь у пробних тренінгах в Запорізькому національному. Сьогодні складаю тести і з української, і з англійської мови, а потім – з історії та географії, аби визначити власні можливості. Дуже вдячний за таку нагоду фахівцям ЗНУ». Анатолій Шкуро зазначив: «Я ще не визначився остаточно із вишем, однак маю намір навчатися за економічним фахом. Пробна сесія покаже, на що я здатен, а може й допоможе обрати пріоритетний виш».
А от майбутній фізик, а поки ще учень Вільнянської гімназії №4 («Світоч») Денис Шалатов цього дня завітав до ЗНУ у супроводі своєї турботливої бабусі. Як виявилося, хлопець має свій погляд на життя і твердий намір вступати до ЗНУ, а окрім того, брати активну участь у культурному та громадському житті студентської спільноти. «Я з 8-го класу брав участь у фізико-математичних олімпіадах і отримував призові місця, адже мрію навчатися на фізичному факультеті. Ще я граю на фортепіано та гітарі, адже вважаю, що такі вміння роблять життя гармонійним і допомагають навіть у навчанні», - розповів хлопець.
Участь у двох одразу сесіях пробних тестувань – з української мови та з англійської – цього дня взяли також 17 представників КЗ «ЗОЛ “Захисник”» ЗОР, які завітали до ЗНУ у супроводі своєї викладачки української мови та літератури Катерини Скоробагатько. Хоча усі вони вступатимуть до військових вишів, однак пробні тренінги суттєво мають допомогти майбутнім захисникам вітчизни досягти успіху під час вступу до обраного ВНЗ.
Окрім старшокурсників, цього дня відвідали ЗНУ і десятикласники, адже мають намір заздалегідь оцінити власні можливості і якомога найкраще підготуватися до майбутніх випробувань. Так, учениця ЗОШ №15 м. Запоріжжя Катерина Кікош завітала на тестування разом із мамою – викладачкою російської мови та літератури. Вона, як і матуся, навчатиметься саме у Запорізькому національному, правда ще остаточно не визначилася із вибором спеціальності. Дівчина вважає, що це має бути гуманітарний напрям, тому складає тестові завдання цього дня одразу із української та з іноземної мов.
Результати пробних ЗНО вступники дізнаються вже за тиждень. А на дошці рейтингів абітурієнтів ЗНУ, як і на сайті університету, під шифром вже можна побачити результати перших пробних сесій – з хімії та біології.

Олена Хлистун

Схожі новини