Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ познайомились з досвідом висвітлення політичної тематики в ЗМІ та підвищення рівня фінансової грамотності

Студенти ЗНУ познайомились з досвідом висвітлення політичної тематики в ЗМІ та підвищення рівня фінансової грамотності

15.03.2016 10:38 Все Факультети Юридичний Юрфак Зустріч студентів із американськими гостями та представником ЕКС

14 березня в Запорізькому національному університеті на юридичному факультеті в рамках Всесвітнього тижня грошей відбулась зустріч студентів із завідувачем сектору технічних досліджень документів та почерку відділу кримінальних видів досліджень Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Тетяною Іваненко та американськими гостями професором Індіанського університету (м. Індіанаполіс, США) Шерон Річарді-Фолвелл та фотожурналістом, медіа-фахівцем Франком Фолвеллом, які завітали до вишу за програмою ім. Фулбрайта та за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Основна мета таких зустрічей – це підвищення рівня фінансової грамотності студентів та отримання досвіду правового регулювання аспектів журналістської діяльності в політичній сфері. Організатором цієї зустрічі виступило керівництво юридичного факультету.
В першій частині зустрічі фахівець Експертно-криміналістичного центру розповіла студентам про основні та найпоширеніші види підробки грошей, способи розпізнання і визначення підробок.
Під час зустрічі студенти мали змогу спробувати на власних купюрах визначити всі активні види захисту грошей, серед них: розмірні характеристики, колір, водяний знак, контур якого повинен бути не чітким, захисна стрічка, на якій зазначається номінал банкноти і захисні волокна, які при ультрафіолеті повинні світитись. Також підробку грошей як гривень, так і доларів можна визначити за типом друку (глибокий друк створює рельєфність грошей), номером лицьового і зворотнього кліше та характерним хрустом банкнот.
Крім того, студенти Дмитро Єрохін, Ольга Попова, Владислав Бандровський, Аліна Левіт, Олег Пелипенко та інші підготували доповіді про історію розвитку грошей в Україні, процес їх виготовлення, діяльність Банківського монетного двору України, кримінальну відповідальність за підробку грошей, цікаві факти про євро та долари та приклади фінансових афер на території України.
Американські гості Шерон Річарді-Фолвелл та Франк Фолвелл поділились із студентами знаннями та досвідом професійної журналістської діяльності в сфері медіа права. Під час зустрічі вони виступили із доповідями, в яких розповіли про особливості та головні правила роботи журналістів в період політичних кампаній, законодавчий захист джерел інформації та основи роботи фотожурналістів в умовах захисту права на приватне життя.
На думку американських журналістів, сила журналістики полягає в поданні правдивої інформації. Також гості відповіли на всі запитання студентів стосовно основ правового регулювання висвітлення політичної тематики в ЗМІ та втручання в приватне життя. Треба відзначити, що в рамках Всесвітнього тижня грошей на факультеті протягом тижня планується серія заходів, спрямованих на підвищення рівня фінансової грамотності студентів в сфері банківського права, а саме студентів ознайомлять із електронним грошовим обігом, ризиками, відповідальністю та способами шахрайства в цій сфері. Також для студентів запланована екскурсія до Запорізького відділення НБУ.

Олена Переверзєва

Схожі новини