Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ побували іноземні студенти за програмою «Французька без кордонів»

У ЗНУ побували іноземні студенти за програмою «Французька без кордонів»

17.03.2016 17:00 Все Факультети Іноземної філології ФІФ зустріч французька делегація

До Запорізького національного університету завітали 17 іноземних студентів разом із професором Женевського Університету Бенжаменом Бекнером. Вони приїхали в Україну за програмою «Французька без кордонів», головою якої є пан Бекнер. Під час перебування в ЗНУ, окрім відвідання факультету іноземної філології, делегація зустрілася з проректором з науково-педагогічної роботи Володимиром Волковим та начальником міжнародного відділу Вікторією Вертегел. В рамках візиту відбулася презентація програми "Французька без кордонів", також женевський викладач прочитав студентам факультету іноземної філології лекцію про творчість Поля Сезана.

Бенжамен Бекнер вже не вперше приїздить до нашого вишу. Співпраця з ЗНУ розпочалася у 2011 році, коли пан Бенжамен вперше приїхав презентувати програми для студентів від міжнародної асоціації «Французька без кордонів». Сам Бенжамен Бекнер викладає теологію у Женевському університеті (Швейцарія), а проживає у м. Ліон (Франція).
Під час зустрічі із гостями вишу проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков розповів іноземним студентам про Запорізький національний університет, його співпрацю із французькими вишами, зокрема Університетом Дю Мен (програма подвійних дипломів). Також Володимир Петрович згадав про відкриття в ЗНУ Інституту Конфуція, яке має відбутися вже наступного навчального року, та запросив французьких студентів завітати до нього після відкриття.
На факультеті іноземної філології пан Бенжамен Бекнер презентував програму «Французька без кордонів» та розповів про можливість пройти стажування у так званих літніх таборах, де кожен матиме змогу вдосконалити володіння французькою мовою через безпосереднє спілкування з викладачами-французами. За цією програмою відбуваються і обміни студентів та викладачів. Так, вже у квітні цього року на запрошення пана Бекнера до Франції на стажування поїдуть викладачі факультету іноземної філології - завідувач кафедри романської філології Ірина Шаргай та викладач кафедри викладання другої іноземної мови Тетяна Богданова. А для студентів вже є можливість записуватися на цьогорічні літні табори, які проходитимуть у Миколаївській (с.Коблево) та в Івано-Франківській області (смт. Верховина).
Після презентації програми відбулася лекція про видатного французького художника-живописця, постімпресіоніста Поля Сезана. Бенжамен Бекнер говорив про його творчість, індивідуальну манеру та стиль, техніку письма та вплив творчості письменника на його наступників і шанувальників.
На зустрічі, крім студентів, були присутні декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, завідувач кафедри романської філології та перекладу Ірина Шаргай, викладачі кафедр. Спілкування проходило виключно французькою мовою.
Після лекції гості також переглянули презентації, підготовлені нашими студентами, про життя Франції – її культуру, традиції, мистецтво, музику, кіно, театр та інше. І лекція, і презентації викликали жваве обговорення в учасників заходу.
Варто зазначити, що до візиту в наш ВНЗ французька делегація вже відвідала українських солдатів у зоні АТО. Бенжамен Бекнер зазначив, що головною метою їхнього візиту було порівняння інформації, що подають у ЗМІ Франції, та справжньої ситуації. Також студентам було дуже важливо відвідати наших солдат, поспілкуватися з ними, підтримати, дізнатися їхнє ставлення до ситуації.
Поспілкувавшись зі студентами та паном Бекнером, ми запитали їх про враження від Запоріжжя та нашого університету.
Бенжамен Бекнер: «Я вже не вперше відвідую Україну, Запоріжжя та ЗНУ. Зважаючи на ситуацію, що склалася в країні, мене дуже радує оптимізм українців та їх налаштованість на краще. А в університеті мене вражає вмотивованість студентів, їх володіння французькою. Сподіваюся, наша співпраця допоможе їм вдосконалюватись і стати професіоналами».
П’єр Альор: «Мені дуже подобається Україна. Самі ж українці дуже доброзичливі, незважаючи на перше враження. Коли я тільки-но приїхав, офіційний стиль одягу оточуючих одразу викликав занепокоєння. Але дарма. Нам влаштували щирий, теплий прийом».

Ксенія Сухаренко