Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету ЗНУ – переможці II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

18.03.2016 13:08 Все Факультети Юридичний ЗНУ юридичний факультет конкурс

16-17 березня відбулася науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Адміністративне право і процес, фінансове право, інформаційне право», участь у якій узяли і представники юридичного факультету нашого вишу. До складу журі конкурсу увійшла декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, а роботи подали 3 студенти – Іван Шумейко, Михайло Шевченко та Дмитро Калниш.

Усього до участі надійшло 65 наукових робіт з 36 ВНЗ України. Після експертної оцінки до публічного захисту допустили 29 студентів з 22 вишів. Зауважимо, що до складу цих студентів увійшли усі представники нашого вишу, які подавали свої наукові роботи. Учасниками конкурсу стали студенти Сумського державного університету, Національної академії служби безпеки України, Національного університету «Острозька академія», Житомирського національного аграрно-екологічного університету, Університету митної справи та фінансів, Київського національного торгово-економічного університету, Львівського національного університету ім. І. Франка, Національної академії внутрішніх справ, Української академії банківської справи, Національного університету біоресурсів та природокористування та багато інших.
Декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць зазначила, що в порівнянні з минулорічним конкурсом, до складу журі цьогорічного заходу увійшли представники усіх регіонів України. «Цього року конкуренція була дуже великою. Актуальність обраних тем відповідала рівню конкурсу. Студенти підбирали та досліджували дуже важливі для сьогодення теми. Але до якості виконаних робіт ставилися більш жорсткі вимоги, ніж раніше. На результати оцінювання вплинути не міг ніхто, адже свої оцінки члени журі виставляли в електронному вигляді, а комп’ютер у кінці конкурсу видав результати та імена переможців», - розповіла Тетяна Олександрівна.
Молоді науковці мали виголосити свої доповіді, продемонструвати відео чи презентацію та відповісти на усі запитання конкурсного журі. Особливу увагу члени журі звертали на обізнаність конкурсантів, досконале знання порушуваного питання, використання закордонного досвіду, порушення проблем та шляхи їх вирішення. На публічному захисті мали змогу бути присутніми всі охочі, що ще більше ускладнювало в емоційному плані захист робіт конкурсантів.
В результаті проведеної роботи було нагороджено 25% учасників. Місця розподілилися наступним чином: три перших місця, п’ять других місць та вісім третіх. Наші студенти отримали два перших місця та одне друге.
1 місце – Іван Шумейко («Інститут державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: сучасний стан та пріоритети розвитку»);
1 місце – Михайло Шевченко («Мотивація державного службовця за допомогою присяги та відповідальність за її порушення»);
2 місце – Дмитро Калниш («Адміністративно-правове регулювання виконання наказів командирів (начальників) під час проходження військової служби в збройних силах України»).
Науковим керівником усіх трьох студентів була декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць.
Варто також відзначити, що Іван Шумейко розробив та подав на розгляд конкурсного журі проект закону «Про внесення змін та доповнень до закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб»». Його високо оцінили всі члени журі, а також відзначили схвальними відгуками Школу адміністративного права юридичного факультету Запорізького національного університету.

Ксенія Сухаренко

Фото з архіву