Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка історичного факультету ЗНУ побувала на семінарі з усної історії в Українському католицькому університеті

Студентка історичного факультету ЗНУ побувала на семінарі з усної історії в Українському католицькому університеті

21.03.2016 11:23 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет

14-15 березня на Гуманітарному факультеті Українського католицького університету відбувся семінар-робітня «Публічна історія сьогодні: усні оповіді, локальна пам’ять і спільнота», в якому взяли участь 30 студентів старших курсів і аспірантів гуманітарних спеціальностей з 14 регіонів України, а також з Польщі. Учасницею даного заходу стала і студентка четвертого курсу історичного факультету ЗНУ Катерина Швець.

Семінар був організований за магістерською програмою з публічної історії, кафедрою нової і новітньої історії України УКУ спільно з Центром міської історії Центрально-Східної Європи.
Мета робітні полягала в ознайомленні студентів – майбутніх науковців, активістів громадянського суспільства та ініціаторів і учасників публічно-історичних проектів з методами і форматами творення історії для широкої публіки та у співпраці з нею.
Під час семінару студенти мали можливість дізнатись про публічно- й усно-історичні проекти, що реалізуються в УКУ і Центрі міської історії, а також прослухати лекції про виникнення і розвиток публічної історії як академічної дисципліни (Володимир Склокін), про роль і техніки інтерв’ювання в усно-історичних дослідженнях (Оксана Кісь), про специфіку соціологічних й усно-історичних досліджень регіональної і національної ідентичності (Вікторія Середа).
Важливою складовою семінару став майстер-клас Наталі Отріщенко, присвячений питанням створення і реалізації усно-історичного проекту, який був доповнений робітнею з проведення усно-історичного інтерв’ю та аналізу низки інтерв’ю з архіву Центру міської історії.
Семінар став майданчиком для відкритої і критичної дискусії між досвідченими фахівцями і молодими науковцями з різних регіонів України з приводу питань публічного використання і зловживання історією, політики пам’яті й ідентичності.

Історичний факультет

Схожі новини