Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У пробних тренінгах від ЗНУ взяли участь понад 1700 абітурієнтів

У пробних тренінгах від ЗНУ взяли участь понад 1700 абітурієнтів

21.03.2016 14:37 Все Факультети Історії та міжнародних відносин пробне зовнішнє незалежне оцінювання історичний факультет факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

У Запорізькому національному університеті тривають безкоштовні пробні тренінги з усіх предметів, включених до переліку цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання. Так, 20 березня до нашого університету завітали майбутні абітурієнти м. Запоріжжя й області, які вирішили перевірити свій рівень знань із історії та географії. Участь у пробних тестуваннях з історії України взяли понад 1300 осіб, а з географії – близько 400 майбутніх вступників.

В організації та проведенні пробних тестувань взяли участь: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, декан історичного факультету Володимир Мільчев, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська, співробітники цього підрозділу, викладачі та студенти історичного факультету й факультету соціальної педагогіки та психології та інші.
Проведення цих масштабних профорієнтаційних заходів є традиційним для нашого вищого навчального закладу. Викладачі, співробітники і студенти ЗНУ прагнуть, аби майбутні абітурієнти мали можливість не лише перевірити свої знання, але й отримати необхідну консультативну допомогу щодо методологічних, технічних і психологічних особливостей успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання. На цьому, коментуючи перебіг пробних тестувань на базі нашого вишу, наголосив проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Олександр Іванович підкреслив: «Велика кількість абітурієнтів, які щоразу прагнуть взяти участь у проходженні пробного ЗНО, те, що дехто з них бере участь у кількох таких тренінгах поспіль, переконливо свідчить, що така форма роботи колективу ЗНУ з майбутніми студентами є дуже важливою й актуальною».
Декан історичного факультету Володимир Мільчев перед початком пробного тестування особисто проконсультував його учасників щодо технічних умов успішного складання зовнішнього незалежного оцінювання. «Сподіваюся, що 1 вересня ми серед наших першокурсників побачимо обличчя тих, хто сьогодні завітав до ЗНУ. Хай участь у пробному тестуванні стане важливою сходинкою до успішного проходження цьогорічної вступної кампанії», – зауважив Володимир Іванович.
Начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська закцентувала увагу на ще одній важливій особливості цьогорічних безкоштовних пробних ЗНО: «Цього разу значно зросла кількість охочих взяти участь у тренінгах, влаштованих нашим університет. Для порівняння, на тестування з історії України цього року завітали понад 1300 осіб, тоді як у 2015 році – 620. Так само переконливо зросла кількість тих, хто взяв участь у тренінгах із географії: близько 400 осіб порівняно із 250 учасниками минулого року. Певна, що після завершення пробної сесії ЗНО, коли ми остаточно підіб’ємо її підсумки й порівняємо з минулорічними показниками, то результати будуть так само вражаючими. На мою думку, це, зокрема пов’язано зі зміною формату профорієнтаційної роботи нашого вишу. Цього року ми великого значення надаємо виїзним зустрічам з абітурієнтам районних центрів Запорізької та Дніпропетровської областей, залучаємо до інформування майбутніх вступників широке коло викладачів і студентів ЗНУ. Ще однією вдалою ідею стала зустріч представників нашого ВНЗ із працівниками провідних запорізьких підприємств, які зацікавлені у вступі до нашого університету своїх дітей».
Варто відзначити, що абітурієнти, які завітали цього дня до нашого вишу, отримали можливість не лише перевірити рівень своїх знань, але й дізнатися більше про особливості вступу до Запорізького національного університету й навчання в ньому. Так, перед початком пробних тестувань на вступників чекали консультації щодо алгоритму успішної підготовки до ЗНО та його проходження від студентів-майбутніх психологів факультету соціальної педагогіки та психології. Крім того, старшокласникам нагадали про основні моменти процедури проходження офіційного зовнішнього незалежного оцінювання. Усі учасники тренінгу після його завершення отримали безкоштовні зошити з питаннями з ЗНО, які вони зможуть розібрати разом зі шкільними вчителями, виділивши теми, що потребують особливої уваги.
Після завершення тестувань на майбутніх абітурієнтів у холі навчального корпусу №2 чекали представники різних факультетів. Так, студенти факультету СПП, вбрані в магістерські капелюхи, за потреби надавали психологічну консультаційну допомогу й після складання пробних ЗНО. Усі гості університету змогли поспілкуватися із викладачами та студентами різних факультетів нашого вишу, дізнатися більше про особливості вступу й навчання в ньому, про перспективи працевлаштування випускників ЗНУ. Крім того, школярам надали потрібні інформативні матеріали щодо перебігу вступної кампанії-2016, а також щодо навчання, наукової діяльності та дозвілля наших студентів. Ще одним приємним сюрпризом для абітурієнтів стало те, що журналісти студентського ТБ нашого вишу завітали на тренінги, аби поговорити з їхніми учасниками, взяти інтерв’ю, вже зараз включити майбутніх студентів в єдиний простір комунікації нашого вишу.
Усе це справило найкраще враження на учасників пробних тестувань – старшокласників не лише Запоріжжя, але й районних і сільських шкіл та їхніх батьків. Так, Ірина Нагула – мати одинадцятикласника Димитрівської ЗОШ (Оріхівського району) Іллі Нагули наголосила, що цього року її син вже вдруге бере участь у пробному ЗНО: «Про проведення безкоштовних пробних тренінгів Ілля дізнався на підготовчих курсах, що діють при ЗНУ. Ми вирішили, що варто скористатися такою нагодою перевірити знання. Участь у пробному ЗНО з української мови та літератури підтвердила, що ми мали рацію: Ілля краще зрозумів, на які саме теми при підготовці треба звернути особливу увагу. Сподіваємося, що робота у сьогоднішніх тренінгах буде не менш корисною».
Надія Петренко із ЗОШ № 1 м. Марганець (Дніпропетровської області) щиро радіє тому, як їй пощастило: «Посеред тижня до нас завітали представники ЗНУ, аби поспілкуватися зі старшокласниками різних шкіл міста. Вони не лише розповіли про навчання у виші, але й запросили всіх охочих взяти участь у безкоштовних тестування, що відбулися в цю неділю. Оскільки мені для вступу на омріяну спеціальність потрібен сертифікат ЗНО з історії України, то я вирішила обов’язково скористатися отриманою інформацію та завітала до ЗНУ. Тут я змогла не лише перевірити свій рівень знань, але й ближче познайомитись з університетом».
Софія Польова із Запорізької ЗОШ № 17 відзначила, що про цей тренінг дізналася від свого приятеля Володимира, який протягом року відвідує підготовчі курси при ЗНУ. Хоча самому Володимиру для вступу до вишу потрібно скласти ЗНО із точних наук, він згадав про те, що Софія мріє стати істориком, тож запропонував їй скористатися можливістю відвідати пробне тестування. Більше потрібної інформації щодо участі у пробному тестуванні дівчина знайшла на університетському сайті www.znu.edu.ua
А ось Ірина Линенко із Запорізької ЗОШ № 90 вирішила взяти участь у тестуванні завдяки рекомендаціям друзів, які минулого року також брали участь у тренінгах, а потім вступили на перший курс вподобаних спеціальностей.
Усі учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання зауважили, що участь у таких тренінгах, безумовно, була для них дуже корисною: вона допомогла їм вчасно перевірити рівень знань й краще збагнути, як правильно поводитися під час офіційної сесії ЗНО. Усі вони дякують колективу ЗНУ за допомогу в підготовці до успішного складання тестування в майбутньому.

Таміла Тарасенко

Схожі новини