Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На весняне свято у ЗНУ зібралися шанувальники традицій болгарського народу

На весняне свято у ЗНУ зібралися шанувальники традицій болгарського народу

21.03.2016 16:36 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Філологічний філологічний факультет історичний факультет міжнародна діяльність болгарська недільна школа

До переліку слов’янських мов, які вивчають на філологічному факультет ЗНУ, входять не лише українська й російська, але й польська та болгарська. До речі, останню вже кілька років поспіль в нашому університеті викладають носії мови, представники болгарських академічних кіл. Тому не дивно, що саме на базі нашого вишу діє недільна мовна школа. Тут всі охочі, а не лише представники численної болгарської діаспори, які мешкають на території Запорізької області, можуть вивчити болгарську мову чи підвищити рівень володіння нею, дізнатися більше про літературу, культуру та звичаї цієї каїни. 20 березня в цій школі провели незвичайне заняття: її учні відсвяткували Весняне болгарське свято. Серед запрошених були представник професорсько-викладацького колективу ЗНУ, громадських організацій та всі, кого цікавить культура, історії та звичаї Республіки Болгарії.

Початок весни видався щедрим на національні та міжнародні свята для болгарського народу. Тож під час підготовки сценарію його автор – викладач філологічного факультету, яка приїхала з Республіки Болгарії, Людмила Мінкова, згадала про такі свята, як День звільнення Болгарії від османського поневолення, фольклорне свято Баби Марти, а також про Міжнародний жіночий день як символ краси, жіночності та пробудження природи.
Свято підготували та провели директор недільної школи Іван Ангелов, викладачі Людмила Мінкова й Лілія Субачева. До речі, остання, аби знайомити всіх охочих з болгарським фольклором, приїздить двічі на місяць до Запоріжжя з села Ботєва Приазовського району.
На початку заходу гостей привітали представники нашого університету: декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як, декан історичного факультету, професор Володимир Мільчев, викладач філологічного факультету Людмила Мінкова, співробітники відділу міжнародної діяльності і роботи з іноземними студентами.
Тамара Володимирівна привітала присутніх на заході від імені керівництва вишу. Також вона наголосила, що на філологічному факультеті велику увагу приділяють вивченню болгарської мови та культури. Зокрема, в університеті можна здобути фах за спеціалізацією «Переклад (українська. російська, болгарська мови)». Крім того, вона згадала, що на святі, яке нещодавно викладачі та студенти факультету підготували до Міжнародного дня рідної мови, лунали поезії болгарською мовою у виконанні студентів цієї спеціалізації. У своєму привітанні Володимир Мільчев згадав про вплив численної болгарської діаспори на розвиток Півдня України у ХІХ-ХХ столітті та побажав усім присутнім гарного свята та весняного настрою.
До цих побажань приєднався ще один почесний гість заходу – голова Запорізького обласного товариства болгарської культури Василь Мітков. Він подякував організаторам й учасникам свята за те, що вони не забувають історію та культуру Болгарії, і побажав їм подальших успіхів. Крім того, він висловив слова щирої вдячності від усіх представників болгарського народу на адресу ректора Запорізького національного університету, професору Миколи Фролова за його всебічну підтримку діяльності цієї недільної мовної школи, яка користується чималою популярністю серед молоді нашого міста.
Під час свята лунали українська, російська та болгарська мови. Його учасники згадували про трагічні й водночас величні сторінки багатовікової боротьби болгарського народу за свою волю з турецько-османськими поневолювачами. Вони вшанували пам'ять героїв-просвітителів, які присвятили життя боротьбі за усвідомлення болгарським народом своєї само ідентичності. Пролунали зворушливі рядки поезії та пісні, присвячені важливим історичним подіям в історії цієї країни.
Велику зацікавленість у глядачів викликав наступний блок святкування, пов’язаний із фольклорними звичаями давнього болгарського весняного святкування – зі святом Баби Марти, яке найбільше подобається дітлахам.
Крім того, пролунали зворушливі пісні на честь присутніх на заході дівчат і жінок, адже, за словами ведучих, березень – то жіночий місяць. Глядачі винагородили акторів й організаторів дійства гучними оплесками. Також вони подякували учасникам свята за чудовий настрій і висловили сподівання, що незабаром вони знову зберуться у стінах ЗНУ задля відзначання національних болгарських свят та важливих для болгарського народу історичних дат.

Таміла Тарасенко

Схожі новини