Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Журналіст Юрій Гаєв розповів студентам ЗНУ про критичне сприйняття інформації

Журналіст Юрій Гаєв розповів студентам ЗНУ про критичне сприйняття інформації

22.03.2016 14:09 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

Сьогодні відбулася зустріч студентів факультету журналістики з відомим запорізьким журналістом Юрієм Гаєвим. Він пояснив першокурсникам, чому важливо ставити під сумнів будь-яку опубліковану думку. Також Юрій Олександрович порівнював сучасну журналістику із радянською та на прикладах доводив, чому працівники медіа повинні бути освіченими людьми.

“В СРСР журналіст, перш за все, виступав носієм комуністичної ідеології. Зараз же кореспонденти намагаються ухопитись за сенсаційну “правду”, поспішають із висновками, погано перевіряють інформацію. Треба скептично сприймати ті матеріали, у яких подана лише одна точка зору”, - порадив журналіст.
Перевірити сумнівну публікацію можна методом порівняння цієї ж інформації з публікаціями в інших ЗМІ. Також Юрій Гаєв пропонує інші варіанти перевірки: шукати першоджерела, звертати увагу на думку експертів.
Критично оцінювати треба не лише друковані видання. Стежити, на думку експерта, потрібно і за формою подачі матеріалу.
“Диктори та ведучі радіо та телебачення неправильно розставляють наголоси, навіть в елементарних словах. Наприклад, “кулінар̀ія” замість “куліна̀рія”. Тому, зустрівши дивне, на вашу думку, слово, слід перевірити його за словником. Це дійсно важливо, адже саме журналісти встановлюють сучасні мовні норми. Громадяни беруть приклад з екранних та радіо-мовців”, – пояснив досвідчений журналіст.
На останок Юрій Гаєв перерахував інтернет-видання, де працюють відповідальні та грамотні фахівці. Орієнтуватися, на його думку, можна на такі ЗМІ: “Українська правда”, “Обозреватель”, “Вся Власть”, “Цензор.НЕТ”, “Левый берег”, “Зеркало недели”.

Андрій Ненадов