Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету вивчали питання дискримінації

Представники юридичного факультету вивчали питання дискримінації

23.03.2016 13:30 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет навчання тренінг

21-22 березня студенти та викладачі юридичного факультету ЗНУ взяли участь у навчанні в межах тренінгу «Розпізнавання та реагування на дискримінацію та злочини на ґрунті ненависті». Ініціатором залучення представників вишу до проведення цього заходу стала декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць. Тренінг організували представники ГО «Центр Соціальна Дія» спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини. Захід відбувся в межах проекту «Посилення реагування на злочини на ґрунті ненависті шляхом підвищення обізнаності та співробітництва між ключовими авторами» за підтримки Норвезького Гельсінського Комітету.

Під час заходу учасники тренінгу обговорили як загальнотеоретичні й етичні питання в межах запропонованої теми, специфіку правового регулювання в зарубіжних країнах та Україні, так і практичні проблеми боротьби з окремими проявами дискримінації.
Особливу увагу присвятили надзвичайно актуальному питанню реалізації Національної стратегії у галузі прав людини на період до 2020 року. Крім того, в обговоренні йшлося про запозичення та впровадження європейських методик боротьби з окремими проявами дискримінації: ґендерною нерівністю, ксенофобією, расовою та етнічною дискримінацією, дискримінацією людей з інвалідністю та ін.
Викладачів і студентів залучили до розробки рекомендацій до Плану дій з реалізації Стратегії на регіональному рівні саме в аспекті проблеми дискримінації з врахуванням специфіки та ступеня актуальності окремих її проявів для Запорізької області. Результати роботи груп активно обговорювалися учасниками тренінгу. Зокрема, студент 2 курсу юридичного факультету Олег Пилипенко зарекомендував себе як талановитий оратор та продемонстрував здібності до тлумачення норм національного антидискримінаційного права. Долучилися до дискусії й викладачі юридичного факультету ЗНУ: Вікторія Бокша й Михайло Віхляєв. Зокрема, вони активно дискутували щодо проблеми механізму захисту прав вразливих груп як в судовому, так і позасудовому порядку.
Декан юридичного факультету ЗНУ Тетяна Коломоєць акцентувала увагу присутніх на тому, що юридичний факультет вже давно проводить діяльність у напрямі протидії дискримінації. Ця діяльність розгортається як в межах інформаційно-просвітницької роботи зі студентами та викладачами, так і шляхом надання правової допомоги представникам вразливих груп в межах Юридичної клініки ЗНУ. Надалі, за словами декана, планується посилювати цю роботу, в тому числі шляхом співробітництва з представниками публічної адміністрації та громадськості.

Юридичний факультет