Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники служби надзвичайних ситуацій провели лекції для юристів ЗНУ

Представники служби надзвичайних ситуацій провели лекції для юристів ЗНУ

24.03.2016 09:33 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет ДСНС

Вчора юридичний факультет ЗНУ відвідали представники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області – головний інспектор відділу пожежної безпеки, майор служби цивільного захисту Роман Совгиря та начальник сектору гуманітарного розмінування, старший лейтенант служби Цивільного захисту Олександр Юрковський – із лекціями з тем запобігання пожежам та безпечного поводження із вибухонебезпечними предметами. Окрім студентів, у заході взяли участь декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, заступник декана з виховної роботи Віктор Сабадаш та провідний фахівець з питань цивільного захисту університетського штабу ЦЗ Трифон Гапончук.

Роман Совгиря головну увагу приділив питанням пожежної безпеки та правилам запобігання виникненню пожежі. У ході лекції він зазначив, що на території Запорізької області від початку року сталося 311 пожеж, більшість з яких виникли через людську недбалість і необережне поводження із вогнем. В окремих випадках причиною стали неправильне використання електрообладнання та електромереж. Він також нагадав присутнім нехитрі запобіжні заходи, яких завжди треба дотримуватися, аби не допустити виникнення пожежі – обов’язково вимикати з розеток усі електроприлади, виходячи з дому або з роботи. У разі, якщо пожежа сталася: викликати представників служби спасіння за телефонами 101 або 112, якщо можливо – спробувати локалізувати і загасити місце займання за допомогою вогнегасників та пожежного крану, якщо неможливо це зробити – забрати документи та цінні речі з місця пожежі, евакуюватися самому і допомогти це зробити іншим.
Присутні переглянули відеоролик про різновиди вогнегасників та методи їхнього використання, а також отримали наочну консультацію фахівця.
Продовжуючи тему щодо безпеки життєдіяльності Олександр Юрковський розповів про вибухонебезпечні предмети і методи безпечного поводження із ними. Він повідомив, що єдиний дієвий захід, якщо знайдений предмет є невідомим, підозрілим, або дійсно відноситься до вибухонебезпечних, – не брати його до рук. Надалі треба обмежити до нього доступ інших громадян і викликати представників ДСНС. Зокрема на території Запорізької області щорічно віднаходять близько трьохсот таких знахідок, здебільшого тих, що лишилися на згадку ще від минулої війни.
Гість також продемонстрував різного роду вибухонебезпечні предмети – гранати, інженерні міни, артилерійські снаряди, авіабомби тощо – сучасні, які сьогодні використовуються у зоні АТО, і ті, що лишилися досі лежати з часів Великої Вітчизняної, а також розповів про їхній устрій та дію. При цьому фахівець наголосив, що зазвичай самі постраждалі є винуватцями трагедії, адже знехтували правилами безпеки. Навіть застарілі боєприпаси не можна кидати у вогонь, намагатися розпилити тощо.
Фахівці Головного управління ДСНС України у Запорізькій області відповіли на запитання студентів і на згадку їм лишили пам’ятки і газети. У свою чергу представники ЗНУ подякували гостям за змістовну і корисну бесіду.

Олена Хлистун

Схожі новини