Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі вчителі високо оцінили діяльність Школи філологічних наук ЗНУ

Запорізькі вчителі високо оцінили діяльність Школи філологічних наук ЗНУ

24.03.2016 10:42 Все Факультети Філологічний філологічний факультет профорієнтаційна діяльність Школа філологічних наук

23 березня на філологічному факультеті Запорізького національного університету зібралися разом близько 120 вчителів української мови та літератури, російської мови та літератури й зарубіжної літератури зі шкіл, гімназій та ліцеїв нашого міста. Для викладачів факультету проведення методичних семінарів для колег-освітян вже давно перетворилося на добру традицію. Однак, цього разу привід для зборів виявився особливо важливим: цього дня у ЗНУ я відбулося третє, заключне, заняття, Школи філологічних наук, яка діяла на базі нашого вишу протягом навчального року.

Організатори заходу – представники Запорізького національного університету й співробітники Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради – подбали про те, аби запорізькі учителі під час зустрічей із викладачами нашого університету змогли ознайомитися з актуальними літературознавчими та мовознавчими темами. На їхню думку, отримані знання вчителі зможуть використати під час проведення уроків, надання їм більш актуального звучання. Крім того, під час таких семінарів освітяни вчасно дізнаються про нововведення, які діятимуть під час цьогорічного складання ЗНО та вступної кампанії-2016 й отримують відповідні методичні й інформаційні матеріали. Так, цього разу всім учасникам заходу роздали зошити із завданнями сертифікаційної роботи з української мови та літератури, які використовувалися під час проведення на базі нашого вишу безкоштовного пробного ЗНО.
На початку зустрічі методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Віолета Кушнаренко зазначила, що заключне заняття цієї Школи можна сміливо назвати: «Еверест філологічних наук: наші досягнення». Віолета Олексіївна висловила сподівання, що всі учасники низки семінарів у виступах професорів і доцентів ЗНУ віднайшли для себе багато цікавого й корисного. Адже саме на них у цей нелегкий для нашого народу час покладається важлива місія: плекати українську мову, сприяти її розвитку й розповсюдженню серед молоді, бо нація, яка забуває рідну мову, – приречена.
«Я вдячна декану філологічного факультету Тамарі Хом’як і всім її колегам – організаторам й учасникам зустрічей – за незмінний теплий прийом, за готовність і старанність, із якою вони втілюють у життя всі ініціативи нашого Центру», – наголосила Віолета Кушнаренко. – «Упевнена, що до моїх щирих слів подяки приєднаються всі присутні на заході. Адже щоразу вони дізнаються під час таких засідань багато цікавої та корисної інформації. Потім ці знання вони можуть використати під час проведення уроків, підготовки учнів до глибшого осмислення творів, які нещодавно включили до шкільної програми тощо».
У своєму виступі декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як подякувала вчителям за те, що в напружену пору, коли у старшокласників іде завершальний етап підготовки до складання обов’язкового для всіх випускників ЗНО з української мови та літератури, вони знаходять час, аби підвищувати свою власну кваліфікацію. «Минулого року перед початком занять Школи філологічних наук ми провели анкетування серед вчителів, аби дізнатися, які саме теми є для них найбільш важливими й актуальними. Отримані відомості ми використовували під час підготовки до функціонування цієї Школи. Справді, на сьогодні відбуваються значні зміни у шкільній програмі. зокрема з української літератури, тож ми з радістю прийшли на допомогу нашим колегам. Ми намагаємося висвітлити у своїх доповідях або різноманітні аспекти вивчення творів сучасних вітчизняних письменників, про які ще важко знайти методологічні та літературознавчі матеріали, або ж показати добре відомі твори із сучасного, часто несподіваного ракурсу. Плануємо продовжити практику такого анкетування й цього разу, тож і надалі наші зустрічі будуть корисними для місцевих вчителів», – зауважила Тамара Володимирівна. Крім того, вона нагадала присутнім, що на філологічному факультеті діє чотири спеціалізації: «Українська мова і література», «Мова і література (російська)», «Переклад (українська, російська, польська мови)», «Переклад (українська, російська, болгарська мови)». Вона запевнила, що викладачі факультету завжди будуть раді бачити серед своїх студентів учнів запорізьких освітян.
Після завершення урочистої частини робота учасників Школи продовжилася за секційними напрямками. Так, для вчителів української мови та і літератури із великою цікавістю прослухали доповідь доцента кафедри української літератури Валентини Ніколаєнко «Роман Євгенії Кононенко ‘’Імітація‘’ як зразок класичного детективу з елементами високої літератури». Також перед ними виступила доцент кафедри української мови Світлана Сабліна з доповіддю на тему: «Історія українського офіційно-ділового стилю».
Виступ доцента кафедри російської філології Людмили Дуки на секційному занятті для вчителів російської мови та літератури, зарубіжної літератури був присвячений конструктивному, комунікативному й семантичному аспекту синтаксису простого речення. Доцент кафедри російської філології Оксана Темна розглянула у своїй доповіді «Експериментальні форми у творчості Пауля Целана».
По завершенню роботи Школи філологічних наук усі її учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.
Одна з організаторів заходу, доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко, підбиваючи підсумки роботи Школи філологічних наук, заважила, що всі її учасники – шкільні вчителі залишилися задоволеними високим організаційним рівнем заходу, а також його тематичним наповненням. «Залишаючи аудиторії після завершення лекцій, наші колеги-вчителі щиро дякували нам і запитували, коли відбудуться наступні заняття на базі університету? Вони запевнили, що дізналися багато нового й корисного, й прагнуть продовжити плідне спілкування з викладачами ЗНУ. Ми вважаємо, що це – висока оцінка нашої діяльності», – відзначила Ірина Миколаївна.

Таміла Тарасенко

Схожі новини