Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП пройшов День хореографії театрального тижня ЗНУ

На факультеті СПП пройшов День хореографії театрального тижня ЗНУ

24.03.2016 16:16 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології СПП театральне мистецтво хореографічна вистава

Вчора у ЗНУ в рамках Театрального тижня на факультеті СПП пройшов День хореографії. На свято завітали не тільки представники вишу, але й чимало учнів зі шкіл-партнерів факультету, а також вихованці школи мистецтв № 1, «Народного хореографічного колективу» студія «Umotion», танцювального колективу «Юнона», Школи танцю «Force» та інших. Для них викладачі та студенти спеціальності «Театральне мистецтво» презентували хореографічну виставу «Аліса в країні чудес» (хореограф-постановниця – кандидатка педагогічних наук Юліана Гончаренко). Ведучими програми цього дня були Владислав Ситник та Катерина Якимець, які передусім привітали зал із Міжнародним днем театру та підкреслили, що для багатьох акторів танець є життєвим пульсом, диханням, історією почуттів, поемою життя, а кожен його рух – образом слова.

Власне саме на хореографічних образах побудували спектакль його творці: жодного слова – весь зміст і задум покладено у рухи, музику й силу танцю. Живою і рухливою була й задня частина сцени, на якій протягом спектаклю відображалися ті чи ті відеофрагменти-декорації, елементи орнаментів, візерунків, які відповідали настроям сюжету. Провідні ролі вистави виконали: Аліна Тотмяніна (Аліса), Олексій Блінов, (Капелюшник), Роман Капітанов, (Кролик), Анастасія Ляшиченко, (Червона Королева), Костянтин Кузьмін, (Чеширський кіт), Аліна Церпицька (Біла Королева), Квіти: Ярослава Перегінець, Ірина Левчук, Катерина Цаприка та Анна Акішина, Карти-Охоронці: Євген Славінський, Семен Гапонов, Ростислав Анасійчук.
Попередньо ведучі повідомляють глядачеві, що життя 19-річної Аліси Кінгслі несподівано змінюється. На вечірці, що влаштована на її честь, батьки нав'язують стосунки із забезпеченою, але небажаною для неї людиною. У момент освічення Аліса втрачає свідомість й опиняється в чудовому фантастичному світі.
Всі наступні події та діалоги актори передають у виключно хореографічних сценах сюжету. Відтак, дивуючись і захоплюючись красою казкової країни, Аліса намагається зрозуміти: де вона є, що з нею сталося. Раптово з’являється Кролик, Аліса злякано спостерігає за ним: він одягнутий у сорочку та штани. У нього ще є годинник, на який він постійно дивиться. На питання Аліси, куди він так поспішає, Кролик відповів, що повинен бігти до Червоної Королеви – безглуздої та дратівливої правительки Підземної країни. Аліса, побоюючись залишитися наодинці, біжить за Кроликом через весь луг і намагається зупинити його. Кролик пропонує їй піти разом із ним.
Несподівано для себе Аліса летить униз по дивному, темному тунелю й зупиняється в казковому лабіринті, який створений із дивовижних істот. Кролика ніде не було. Блукаючи по лабіринту, Аліса зустрічає милого Чеширського Кота, який завжди усміхається. Він допомагає Алісі вибратися з лабіринту та пропонує попити чаю разом із його друзями. Аліса погоджується та йде за ним. Вони прибувають на Божевільне чаювання, де Аліса знайомиться з Капелюшником і знову зустрічає Кролика. Ці двоє намагаються заплутати Алісу, жартують із нею, однак їй вдається подружитися з ними. Вони розкривають Алісі правду про Червону Королеву, яка прагне володіти Підземним світом. Супротивники називають її «кривава відьма», тому що вона убила багатьох мирних мешканців і теж саме може статися й із ними, якщо вчасно не прибудуть до неї. Аліса просить нових друзів взяти її із собою, але Кролик швидко покидає чаювання, тому Аліса напрошується йти з Капелюшником. Під час подорожі між ними зароджується кохання.
Прибувши в замок до Червоної Королеви, Аліса отримує від неї запрошення зіграти партію в крокет. Дівчина виграє в цих змаганнях завдяки Коту та отримує приз від Капелюшника – його капелюх, чим злить Червону Королеву, яка наказує стратити Алісу. Капелюшник заступається за Алісу та обіцяє пошити і їй капелюх. Червона Королева наказує забрати під варту Капелюшника, й Алісу віддати в руки катові. На допомогу дівчині знову приходить Чеширський Кіт та Кролик, які рятують її від ката. Кролик розповідає Алісі про Вострий меч, котрий зберігається в замку Білої Королеви. За його допомогою можна перемогти Червону Королеву та звільнити Капелюшника. Кіт й Аліса вирушають у царство Білої Королеви, яка тепло зустрічає їх. Але отримати меч не так і просто. Для того, щоб оволодіти ним, Аліса за підтримки Кота, проходить ряд випробувань, у яких доводить, що вона гідна бути його власницею. Отримавши Вострий меч, Аліса та Біла Королева зі своїм військом, поспішають на допомогу Капелюшнику. Тим часом Червона Королева намагається підкорити серце Капелюшника й отримати від нього довгоочікуваний подарунок, але той відмовляє їй. Несподівано стража повідомляє Червоній Королеві про небезпеку. Вона збирає військо й вирушає на зустріч Алісі та Білій Королеві. Для того, щоб уникнути кровопролиття, Аліса викликає Червону Королеву на дуель, у якій перемагає. Правительці Підземного світу нічого не залишається, як поступитися й звільнити Капелюшника. Після цього армія відмовляється служити своїй Червоній Пані. Чеширський Кіт знімає з її голови корону й віддає Білій Королеві, яка відправляє «криваву відьму» в заслання. Нарешті в Підземній країні запанував мир. Аліса змогла відстояти своє кохання та побороти страхи.
Від надлишку почуттів дівчина знову втрачає свідомість. Повернувшись у реальний світ вже іншою, впевненою в собі людиною, яка знає чого хоче, Аліса говорить небажаному нареченому «ні», і «так» - справжньому коханню.
Зал гучними оплесками подякував творчій групі спектаклю за таку чудову нагоду поринути у світ танцю й театру, а ведучі нагадали, що сьогодні, 24 березня, Театральний тиждень продовжиться Днем вокальної майстерності, а в п’ятницю о 15 годині підсумковим Театральним капусником!

Марія Канцелярист, Тетяна Шкута

Схожі новини