Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗОДА підвели підсумки освітнього проекту «Патріотичне виховання упродовж життя»

У ЗОДА підвели підсумки освітнього проекту «Патріотичне виховання упродовж життя»

25.03.2016 13:16 Все Факультети Юридичний ЗОДА юрфак патріотичне виховання

24 березня в Запорізькій обласній державній адміністрації відбулось підбиття підсумків освітнього проекту «Патріотичне виховання упродовж життя», організаторами проведення якого виступили представники юридичного факультету ЗНУ за підтримки Запорізької обласної державної адміністрації.

Участь у цьому заході взяли заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Наталія Власова, представники юридичного факультету: декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, заступник декана з виховної роботи Віктор Сабадаш, заступник декана з наукової роботи Павло Лютіков, в. о. завідувача кафедри цивільного права Запорізького національного університету Михайло Віхляєв, а також представники керівництва шкіл та дитячих садочків міста, «Обласного центру патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради, Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій та активісти студентської ради юридичного факультету ЗНУ.
У рамках освітнього проекту «Патріотичне виховання упродовж життя», який тривав протягом трьох місяців, з січня по березень цього року, в освітніх закладах нашого міста було проведено цілу низку семінарів, тренінгів, лекцій, круглих столів, виховних годин, ситуаційно-рольових ігор, ігор-драматизацій, відкритих занять, майстер-класів, аудиторних занять, освітніх бесід із батьками, зустрічей із учасниками АТО, тематичних екскурсій з вивчення історичних пам’яток права. Так, участь у цьому проекті взяли не лише студенти нашого вишу, але й вихованці дитячих садочків та учні шкіл міста Запоріжжя та держслужбовці.
За словами організаторів, основною метою цього проекту є формування гармонійно розвиненої особистості, виховання почуття патріотизму, самовідданості, духовності, національної свідомості, активної громадянської позиції, особистої відповідальності і дієвості за долю та єдність країни. Серед основних завдань цього проекту треба виокремити активізацію діяльності педагогічних працівників з виховання у дітей, учнівської та студентської молоді почуття патріотизму, посилення моральної складової в загальній системі формування у молоді національної гідності, формування готовності до виконання громадянських та конституційних обов’язків, особистісних рис громадянина Української держави, забезпечення духовної єдності поколінь, підтримку та пропагування сімейних цінностей та інші важливі аспекти патріотичного виховання.
Вітаючи учасників зустрічі, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін відзначив важливість питання розвитку загальнонаціонального і регіонального патріотизму в рамках концепції національно-патріотичного виховання. Також він наголосив на необхідності формування національної ідентичності і національних цінностей в рамках європейського вектору розвитку нашої країни. «Патріотами стають в процесі життя, а суспільство повинно сприяти вихованню патріотів», - зазначив Едуард Анатолійович. Крім того, він висловив сподівання, що цей пілотний освітній проект, започаткований ЗНУ, буде розвиватись і надалі і вийде на загальнонаціональний рівень. Від імені керівництва ЗОДА він запевнив в підтримці таких освітніх проектів, адже курс на підтримку науки, культури і соціальної сфери є вкрай важливим для людей.
У свою чергу, начальник Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА Наталія Власова, подякувала організаторам і учасникам цього проекту і зазначила, що лише завдяки спільним зусиллям освітніх установ, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування нашого міста можна досягти значних результатів на ниві патріотичного виховання молоді.
Долучився до привітань і проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура, який відзначив, що процес патріотичного виховання потребує міцної методологічної бази. Він наголосив на важливості вироблення на рівні запорізького регіону спільної методологічної програми з патріотичного виховання молоді.
Розповідаючи про основну ідею цього проекту, декан юридичного факультету ЗНУ Тетяна Коломоєць закцентувала увагу на здійсненні науково-методичного супроводу реалізації завдань патріотичного виховання з боку ЗНУ, зважаючи на велику накопичену методичну базу з цього питання. Крім того, Тетяна Олександрівна відзначила важливість впровадження проекту «Патріотичне виховання упродовж життя» в освітніх закладах запорізького регіону на систематичній основі, а також запровадження спеціальної загальнонаціональної програми патріотичного спрямування з метою успадкування духовних надбань українського народу.
Під час заходу грамотами за підтримку проекту «Патріотичне виховання упродовж життя» були відзначені представники Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій, юридичного факультету ЗНУ, дошкільного навчального закладу №235 «Горошина», дошкільного навчального закладу №196 «Рожева зоренька», Запорізького навчально-виховного комплексу №103, гімназії №31, Комунального закладу «Запорізький січовий колегіум-інтернат» Запорізької обласної ради та Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива».
Крім того, за підсумками проекту було запропоновано створити регіональну програму «Патріотичне виховання упродовж життя» та забезпечити її виконання на території Запорізької області, ввести дисципліни «Патріотичне виховання» до обов’язкового вивчення у всіх навчальних закладах області, а також ввести спецкурс «Патріотичне виховання» до вивчення у вищих навчальних закладах області та у Запорізькому центрі перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

Олена Переверзєва

Схожі новини