24 березня на базі історичного факультету відбувся щорічний науково-методичний семінар-практикум для вчителів шкіл м. Запоріжжя на тему «Інноваційні методики викладання історичних дисциплін та підготовка учнів до участі у конкурсних заходах». Семінар було організовано факультетом спільно з Інформаційно-аналітичним методичним центром Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. Практикум зібрав у стінах Запорізького національного університету понад 60 вчителів та 80 учнів загальноосвітніх закладів з різних районів нашого міста. Головною метою заходу було ознайомлення вчителів загальноосвітніх та спеціалізованих шкіл з новітніми методиками викладання історичних дисциплін, змістом сучасних навчальних та наукових видань історичного факультету, презентація наукових досягнень Запорізького національного університету.
Під час відкриття семінару його учасників привітала начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська. Від імені ректорату Юлія Анатоліївна побажала усім присутнім творчих успіхів, плідної праці та наголосила на важливості проведення заходів, які слугують незамінною сполучною ланкою між системою середньої освіти та сучасною вищою школою. Надзвичайно цікавими та змістовними були виступи викладачів історичного факультету.
Ключовим проблемам методики викладання шкільного курсу новітньої історії України присвятив свій виступ завідувач кафедри новітньої історії України, професор Федір Турченко. Особливу увагу Федір Григорович приділив основним завданням сучасної історичної освіти у сфері виховання особистості та громадянина, запровадження новітніх підходів у сучасній гуманітаристиці. Про головні ініціативи ОБСЄ у галузі соціогуманітарної освіти гостям розповів керівник лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій, професор кафедри історії України Сергій Терно. Актуальними та інформативними були доповіді доцента кафедри новітньої історії України Василя Гвоздика та доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Сергія Білоножко, які зосередились на висвітленні особливостей учнівської творчої самопідготовки до участі у конкурсах дослідницьких робіт МАН з історії. Усі презентації, методичні матеріали та інформаційні ресурси, використані під час проведення семінару розміщені на сайті історичного факультету у вільному доступі.
Одночасно із методичним семінаром для шкільних вчителів на факультеті були проведені спеціалізовані майстер-класи із підготовки учнів 8-х, 9-х, та 10-х класів до участі у конкурсних змаганнях з історії. З інформацією про умови вступу, особливості вступної кампанії 2016 р. та конкурентні переваги навчання у Запорізькому національному університеті присутніх ознайомив заступник декана з профорієнтаційної роботи, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Станіслав Черкасов. Для гостей заходу була проведена екскурсія факультетом, у ході якої усі
бажаючі отримали можливість відвідати лабораторії та музеї факультету. Про цікаві знахідки археологічної лабораторії учасникам семінару розповів її керівник, доцент кафедри історії України Геннадій Тощев. Екскурсію до Музею етнографії народів Півдня України організував доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Юрій Іріоглу. Майбутні абітурієнти отримали можливість ознайомитись з особливостями навчання на історичному факультеті, набути нових знань і вражень.
Після завершення науково-методичного семінару-практикуму всі його учасники отримали сертифікати.
Історичний факультет