Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Молоді науковці з усієї України зібралися в ЗНУ для обговорення математичних методів та моделей в економіці

Молоді науковці з усієї України зібралися в ЗНУ для обговорення математичних методів та моделей в економіці

25.03.2016 15:04 Все Факультети Економічний Економічний факультет конференція

23 – 25 березня на базі економічного факультету ЗНУ відбулася підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Математичні методи, моделі в економіці». Учасниками наукового конкурсу став 21 студент з найрізноманітніших ВНЗ України. Долучилися до засідань і наукові керівники молодих учених – близько 20 професорів, провідних фахівців з економічних наук.

Метою конкурсу є активізація наукової роботи студентів як найважливішого фактору формування фахівців нового типу, залучення студентів до розвитку науки та вирішення практичних завдань, що пов’язані з системною аналітикою в різних сферах економіки, зокрема, у сфері прогнозування економічних процесів, підготовки, обґрунтування та прийняття рішень, що неможливо без застосування сучасних математичних методів та моделей.
Традиційно право на організацію заходу надається найкращим вишам країни з відповідного напрямку. Другий рік поспіль конкурс відбувається на базі кафедри економічної кібернетики ЗНУ (завідувач – д.е.н., проф., Наталія Максишко).
Під час пленарного засідання конференції, модератором якої виступила завідувач кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко, з привітальними словами до присутніх звернулися: проректор з наукової роботи ЗНУ Генадій Васильчук, декан економічного факультету Алла Череп та провідний спеціаліст рекрутменту ІТ холдингу «Noospherе» Денис Серіков.
Проректор Генадій Васильчук від імені ректора Миколи Фролова привітав поважних гостей і студентів та наголосив конкурсантам на тому, що сьогодні вони є науковою елітою країни. Участь у конкурсі такого високого рівня є показником рівня знань студентства та їх ерудованості.
Декан Алла Череп, в свою чергу, подякувала науковим керівникам студентів за підтримку своїх вихованців, допомогу у реалізації їх інтелектуального потенціалу. Не оминула увагою й актуальність обраних для аналізу тем: «Для сьогоднішнього суспільства та економічної ситуації України дуже важливими є порушувані студентами теми. Їх результати та висновки можуть стати в нагоді багатьом економікам-практикам». Алла Василівна завершила свій виступ словами вдячності представникам кафедри економічної кібернетики за їх ініціативу та організацію заходу.
Провідний спеціаліст рекрутменту ІТ-холдингу «Noospherе» Денис Серіков, звертаючись до присутніх, зауважив, що для нього, як роботодавця, є позитивним бачити такий інтерес молоді до науки та самовдосконалення. Він побажав студентам успіхів, вдалого захисту та перемоги.
До складу президії конференції увійшли: проректор з наукової роботи ЗНУ Генадій Васильчук, декан економічного факультету Алла Череп, завідувач кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко, провідні спеціалісти рекрутменту ІТ-холдингу «Noospherе» Денис Серіков та Владислав Груба.
Також для розгляду й аналізу конкурсних робіт було створено галузеву й апеляційну комісії. До складу галузевої увійшли 13 професорів, а її головою став проректор з наукової роботи ЗНУ Генадій Васильчук. До складу апеляційної увійшли 5 науковців, голова – д.е.н., професор Класичного приватного університету Микола Іванов.
Звернулися до присутніх також і члени цих комісій. Вони привітали економічний факультет та Запорізький університет з тим, що вони справедливо вибороли честь приймати на базі свого вишу високих гостей та провести II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Математичні методи, моделі в економіці».
Далі Наталія Максишко розповіла про конкурс та правила участі в ньому. Загалом до участі було подано 84 наукові роботи з 44 ВНЗ з 25 міст України. У представлених студентських наукових розробках досліджено широке коло соціально-економічних проблем, що виникають на всіх рівнях економіки: від мікро- до макрорівня. Об’єктами дослідження обрано підприємства, що спеціалізуються на різних галузях (торговельній, промисловій, сільськогосподарській та ін.), розглядалися проблеми безробіття та соціального розвитку регіонів, а також динаміка товарних і фінансових ринків, економічні проблеми системи вищої освіти тощо.
З цих робіт конкурсною комісією, до складу якої увійшли доктори економічних наук з Києва, Харкова, Львова, Черкас, Запоріжжя, Тернополя, було відібрано до участі у II турі 21. «Сьогодні до нас завітали автори 19 наукових розробок, ще 2 студенти знаходитимуться з нами на зв’язку по Skype. На захист власних робіт кожному доповідачеві відводиться 10 хвилин, на питання та обговорення – 5 хвилин». Наталія Максишко побажала усім успіхів та запросила до слова першого оратора.
У результаті напруженої боротьби Дипломи І ступеня отримали Даниїл Керечанін (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, «Застосування реальних опціонів для оцінювання інвестиційних проектів»), Аліна Онучак (Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, «Аналіз фондового ринку мережними методами»), Ірина Черенкова (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, «Моделі оцінки ефективності рекламної кампанії в мережі Інтернет»), Наталія Савчук (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, «Моделювання процесів оцінки та аналізу порогових рівнів економічної безпеки регіону»).
Студенти-кібернетики Запорізького національного університету теж запропонували нові цікаві підходи до розв’язання гострих проблем, пов’язаних з управлінням промисловістю, що особливо актуально для розвитку регіону. У результаті Диплом ІІ ступеня, який отримала студентка 4 курсу економічного факультету Анна Лукашенко («Математичні моделі та методи в обґрунтуванні інноваційної пропозиції щодо випуску нової продукції промислового підприємства (ПАТ «Запоріжсталь»)), став гідною оцінкою праці талановитої студентки та її наукового керівника – доцента кафедри економічної кібернетики Сергія Чеверди.
Також Дипломи ІІ ступеня отримали: Вадим Ковадло (ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», «Прогноз фондоозброєності секторів економіки України на підґрунті узагальненого дискретного логістичного відображення»), Анастасія Коркішко (Українська академія банківської справи, м. Суми, «Моделювання виявлення шахрайських операцій з кредитними картками в комерційних банках з використанням «SAS ENTERPRISE MINER»»), Ольга Ничик , Артем Трофимчук (Тернопільський національний економічний університет, «Реклама як фактор фінансової стабільності бренду»), Анастасія Сорока (Львівський навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи» «Побудова стратегії депозитної діяльності банку в умовах невизначеності»), Анна Тіщенко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, «Аналітичні можливості різних методів інтегрального оцінювання міжнародної інвестиційної позиції»). Привітали та нагородили дипломами переможців проректор з наукової роботи ЗНУ Генадій Васильчук і завідувач кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко.
Також для учасників конференції представниками Наукової бібліотеки ЗНУ була підготовлена виставка видань економічної тематики – книги, періодика, роботи викладачів економічного факультету та література про інформаційну діяльність нашої бібліотеки.

Ксенія Сухаренко

Схожі новини