Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В антикорупційному законодавстві відбулися зміни

В антикорупційному законодавстві відбулися зміни

29.03.2016 10:01

Законом України від 15.03.2016 № 1022-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році» (далі – Закон) внесені такі зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КпАП України) та Кримінального кодексу України (далі – КК України).

1. Змінено умови настання адміністративно-правової відповідальності за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ч. 1 ст. 172-6 КпАП України). Відтепер обов’язковою умовою притягнення до відповідальності на підставі ч. 1 ст. 172-6 КпАП України є вчинення вказаного діяння «без поважних причин».
Також ст. 172-6 КпАП України доповнено частиною четвертою в такій редакції: «Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
У грошовому виразі штраф за вчинення цього діяння становить від 17 000 до 42 500 грн. Окрім цього, зміни внесені і в примітку до ст. 172-6 КпАП України – її доповнено абзацом другим такого змісту:
«Відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат».
2. Законом також змінено санкцію ст. 366-1 КК України. Відтепер подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
У грошовому виразі штраф за вчинення цього діяння становить від 42 500 до 51 000 грн. Звертаємо увагу на те, що зміни внесені і в примітку до ст. 366-1 КК України шляхом доповнення її абзацом другим такого змісту:
«Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 мінімальних заробітних плат».

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції ЗНУ
Ольга Кулініч