Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Економічний факультет ЗНУ переймає досвід європейських ВНЗ

Економічний факультет ЗНУ переймає досвід європейських ВНЗ

29.03.2016 10:56 Все Факультети Економічний економічний факультет наука міжнародна діяльність

14-19 березня представники професорсько-викладацького колективу економічного факультету – професор, завідувач кафедри фінансів та кредиту Володимир Бугай та доцентка кафедри обліку та аудиту Зінаїда Урусова – взяли участь у науковому стажуванні на базі Академічного товариства Міхала Балудянського (Словаччина).

Це стало можливим за організаційною участю Інтернет-порталу «Інтелектуальна столиця» та за інформаційної підтримки Міжнародного наукового клубу GALILEI. Також така міжнародна співпраця відбулася за сприяння та організаційної підтримки Посольства України в Словаччині, Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати, ГО «Інститут соціально-економічних ініціатив», Економічного факультету Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет», економічного факультету Донецького національного університету (м. Вінниця), економічного факультету Запорізького національного університету, економічного факультету Ужгородського національного університету та факультету магістерської підготовки Київського національного університету культури та мистецтв.
15 березня відбулося відкриття та пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні наукові дослідження та розробки: теоретична цінність та практичні результати», у якій взяли участь представники українських вишів, зокрема викладачі Запорізького національного університету.
16 та 17 березня відбулося виїзне засідання у м.Відень. Його учасники вивчали інноваційні підходи та методи освітнього процесу у Віденському університеті. Також у форматі малих груп провели наукові дискусії. Віденський університет справив на українську делегацію неабияке враження. На сьогодні в ньому навчається близько 75000 студентів. Тут отримують вищу освіту чимало студентів із різних країн світу, а це майже 25% від загальної кількості. Вступити до вишу можуть усі охочі, але закінчують навчання не всі. Чимало студентів в процесі навчання, за результатами складання сесій, припиняють своє навчання за сесійні борги.
Віденський національний університет є третім найстарішим вищим навчальним закладом Центральної Європи, котрий був заснований після Карлового та Ягеллонського університетів у 1365 році герцогом Рудольфом IV та його братами. Це – найстаріший виш німецькомовного простору. Віденський університет має багату історію, поважний перелік «зіркових» вихованців та викладачів. На сьогодні це – сучасний ВНЗ із великими можливостями. Він пишається своїми іменитими випускниками серед яких – 9 нобелівських лауреатів. Закінчили цей виш і такі відомі у світі особистості, як Зігмунд Фрейд та Стефан Цвейг.
В останній день перебування на стажуванні делегації ЗНУ відбулося виїзне засідання у Будапешті. Воно було присвячене емпіричному дослідженню динаміки та диференціації товарних ринків Центральної Європи, ролі науки у створенні інноваційних технологій і продуктів. Крім того, учасники стажування взяли участь у наукових дискусіях малих груп. Під час культурної програми делегація ознайомилася із культурними та історичними пам’ятками Угорщини.
На думку завідувача кафедри фінансів та кредиту, професора Володимира Бугая та доцентки кафедри обліку та аудиту Зінаїди Урусової, їхнє іноземне стажування було дуже плідним, оскільки дозволило познайомитися із передовими інноваційними технологіями викладання в європейських ВНЗ.

Зінаїда Урусова,
доцентка кафедри обліку та аудиту

Схожі новини