Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представниця ЗНУ Марія Черняєва взяла участь у Всеукраїнському з’їзді профспілок

30.03.2016 11:01 Первинна профспілкова організація з’їзд

24 березня в Києві відбувся VII З’їзд профспілок України, що зібрав понад 1000 осіб – близько 619 делегатів з усіх регіональних профцентрів та всеукраїнських галузевих профспілок, а також представників СПО сторони роботодавців на Національному рівні, Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств, Національної служби посередництва і примирення, делегації національних профцентрів Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Молдови, Німеччини, Польщі, Туреччини. Делегатами Запорізької області на VII З’їзді стали 28 профспілкових лідерів, серед них – член профспілки ЗНУ Марія Черняєва.

Федерація профспілок України (ФПУ) є найчисельнішим національним профоб’єднанням, що об’єднує у своїх лавах 6,4 мільйонів членів профспілок. До порядку денного профспілкового форуму була внесена доповідь Голови ФПУ Григорія Осового про Звіт Ради ФПУ про роботу з квітня 2011 року по березень 2016 року і про стратегію діяльності ФПУ на 2016-2021 рр. «Європейський вибір». Крім того, учасники засідання розглянули та затвердили Резолюції VII з’їзду ФПУ і зміни до Статуту Федерації профспілок України. Під час заходу також відбулися вибори Голови Федерації профспілок України та підтвердження повноважень нового складу її Ради.
Представники освітян на З’їзді наголошували на необхідності негайного вирішення на державному рівні питання фінансування закладів профтехосвіти (наразі заявлено про підготовку до загальнонаціонального страйку працівників ПТО у разі незадоволення їхніх вимог). Активно обговорювався законопроект № 3474, оскільки через нього відбувається серйозна спроба руйнації всієї профспілкової системи із втручанням у фінансову та організаційну діяльність профспілок. Під час діалогу з представниками влади освітяни ще раз наголосили на необхідності своєчасній виплаті заробітної плати з індексацією та законними надбавками, забезпеченню умов гідної праці.
Учасники з’їзду визнали роботу Ради ФПУ за звітний період задовільною та підкреслили, що вона цілеспрямовано працювала над реалізацією Цільових програм та Програмних резолюцій VI З’їзду ФПУ. У постанову, яку ухвалили за результатами проведення з’їзду, також включили завдання, які стоять перед Федерацією профспілок, її членськими організаціями.
На наступний п’ятирічний термін шляхом таємного голосування серед п’яти претендентів більшістю голосів обрано Григорія Осового.

Первинна профспілкова організація ЗНУ