Інститут Конфуція розпочне працювати в ЗНУ менше ніж за рік. Про це делегація Анхойського педагогічного університету (КНР) домовилася з адміністрацією ЗНУ під час візиту до нашого вишу минулого тижня. Український та китайський університети уклали угоду про співпрацю, яка, окрім відкриття Інституту Конфуція, передбачає також розвиток взаємовигідних спільних проектів у галузях освіти та науки.
В угоді йдеться, зокрема про спільні наукові дослідження, академічні обміни студентами та викладачами, програму подвійного диплома та про організацію спільних наукових та освітніх заходів.
Представники Анхойського педагогічного університету – заступник директора Канцелярії з міжнародних зв’язків Лю Дунхе та заступник директора Інституту іноземних мов У Шихун – під час свого візиту до ЗНУ зустрілися з ректором Миколою Фроловим, проректорами Геннадієм Васильчуком, Володимиром Волковим, Олександром Гурою, деканами факультету іноземної філології Галиною Морошкіною, філологічного – Тамарою Хом’як, історичного – Володимиром Мільчевим, начальником відділу міжнародних зв’язків Вікторією Вертегел та начальником юридичного відділу Ольгою Кулініч.
Іноземні гості зазначили, що АПУ та ЗНУ мають багато спільного. Анхойський педагогічний університет був заснований у 1928 році, він є найстаршим університетом китайської провінції Анхой. Виш включає 17 інститутів, там навчаються 38 тисяч студентів, працюють 3 тисячі викладачів та співробітників. Складається АПУ з трьох корпусів, його територія налічує 230 гектарів. Щороку тут навчаються близько 300 іноземних студентів.
Інститут Конфуція – це міжнародна платформа, яка має на меті презентувати Китай в усьому світі. Перший такий Інститут за межами КНР почав працювати в 2012 році в Університеті Чарльза Дарвіна в Австралії. Зараз існує кілька сотень Інститутів Конфуція, які проводять курси з вивчення китайської мови та кваліфікаційні тести на її знання, організовують конференції, видають навчальну літературу, здійснюють академічні обміни студентами та викладачами.
«Налагодження співпраці з Китаєм – це велика подія в житті університету та регіону», – зазначив під час зустрічі з іноземними гостями ректор ЗНУ Микола Фролов. Він також повідомив, що ідею створення Інституту Конфуція на базі нашого вишу підтримує Міністр освіти України Сергій Квіт.
Перспективним відкриття Інституту Конфуція для нашого регіону є, зокрема тому, що компанія «Мотор-Січ» планує побудувати в Китаї завод з виготовлення двигунів для літаків. Тому за кілька років зросте попит на українських фахівців, які володіють китайською та знаються на культурі цієї країни.
Ректор під час зустрічі згадав і про випускників ЗНУ, які зараз перебувають у Китаї. Мова йде про випускниць економічного факультету Мирославу Малу та факультету фізичного виховання Анну Дербеньову, спортсменок-ушуїсток зі світовими іменами, які отримали гранти на навчання в Пекінському та Шанхайському університетах, а у вільний час навчають школярів ушу. Випускник юридичного факультету Анатолій Шашков працює в кадровій компанії міста Шеньчжень.
Продовжився візит пана Лю Дунхе та пана У Шихуна зустріччю зі студентами економічного, історичного та юридичного факультетів Запорізького національного університету, де гості розповіли про перспективи навчання в Інституті Конфуція. Наприклад, випускники Інституту можуть продовжити навчання в Анхойському педагогічному університеті. Одна з умов – успішно складений кваліфікаційний тест із китайської мови HSK. Він має 7 рівнів, для навчання в магістратурі або аспірантурі необхідно мати рівень не нижче 5-го.
Голова представництва пекінської компанії «Тянь Цзяо» в Україні Чен Хойшен, який відвідав ЗНУ разом з китайськими освітянами, додав, що навчання в Інституті Конфуція – гарна інвестиція в майбутнє.
Після підписання угоди про співпрацю з Анхойським педагогічним університетом в ЗНУ розпочинається підготовка до відкриття Інституту Конфуція. За словами гостей із Китаю, зазвичай ця процедура займає рік. Але адміністрація Запорізького національного університету налаштована оптимістично і планує запустити цей проект вже в другому семестрі наступного навчального року.
Олександра Усенко
БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ: