Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До Запорізького національного завітали медіа-експерти з Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка

04.04.2016 15:29 Все Факультети Журналістики ЗНУ факультет журналістики лекції

1 квітня студентів і викладачів факультету журналістики відвідали з лекціями поважні гості – український учений у галузі редагування, соціальних і масових комунікацій, журналістикознавства, доктор філологічних наук, професор, директор Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, Академік Академії наук Вищої школи України Володимир Різун та кандидат соціальних комунікацій, доцент кафедри соціальних комунікацій цього Інституту Генадій Шандарович.

На захід завітали представники усього професорсько-викладацького складу факультету та студентство. На початку лекції представив та запросив гостей до слова декан факультету журналістики Володимир Манакін.
Володимир Різун розповів студентам про сучасний стан та перспективи медіа-індустрії, про специфіку підготовки кадрів та роль ЗМІ у формуванні справжніх журналістів. Він порівняв систему навчання та працевлаштування в Україні та колишньому СРСР та наголосив, що сьогодні існує проблема – відсутність замовлення молодих фахівців від засобів масової інформації.
Володимир Володимирович висвітлив також питання соціальної відповідальності та її вироблення у молоді: «Для вироблення соціальної відповідальності у молодого журналіста необхідно розуміння аудиторії – треба знати її потреби та цілі, говорити її мовою і ні в якому разі не маніпулювати. Уся журналістика має бути соціальною, адже призначенням журналіста є служіння соціуму».
Завершив свій виступ Володимир Різун побажаннями студентству дивитися лише якісний та корисний медіа-продукт, а в майбутньому – виробляти його.
Генадій Шандарович також розповів про соціальну журналістику та підготовку молоді. Загострив увагу присутніх на дисциплінах, які викладають студентам журфаку, та необхідних змінах у навчальних програмах. Говорив медіа-експерт і про зарубіжний досвід у вирішенні проблемних питань. Зауважив Генадій Сергійович і про те, що сьогодні журналістика є архаїчною, перенасиченою критикою та політичним популізмом. Також проаналізував ЗМІ нашого регіону та виявив недоліки у роботі регіональних журналістів.
Після закінчення лекцій медіа-експерти з екскурсією відвідали навчальні лабораторії телевізійної журналістики й інтернет-радіо «Університет» та новітніх медіа.

Ксенія Сухаренко