Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічний факультет завітав французький професор із лекцією про охорону навколишнього середовища

На біологічний факультет завітав французький професор із лекцією про охорону навколишнього середовища

07.04.2016 11:12 Все Факультети Біологічний Біофак лекція від французького професора

6 квітня на біологічному факультеті Запорізького національного університету в рамках візиту директора Центрального Національно-дослідницького центру Університету Париж XIII (Париж-Північ), професора Джоржа Менахема до ЗНУ відбулась лекція, присвячена охороні навколишнього середовища.

На цю зустріч, організовану керівництвом університету та факультету, завітали не тільки студенти, але й викладачі біологічного факультету. На початку свого виступу професор Джорж Менахем подякував декану факультету Людмилі Омельянчик та заступнику декана біологічного факультету з міжнародної роботи Наталії Рубцовій за організацію такої лекції.
Загалом, ця зустріч була присвячена екоциду - новому екологічному руху в Европейському Союзі, що підтримує ініциативу створення законодавчої бази, що сприяє покаранню людей, відповідальних за прийняття рішень, які руйнують екологічні системи. Гість розповів студентам та викладачам про свій досвід дослідження в галузі астрофізики, соціології, вивчення питання впливу сімейних відносин і проблем на погіршення стану здоров’я. Також він зупинився на дослідженнях, пов’язаних з питанням показників стійкості і перепон розвитку навколишнього середовища та відносин людини з навколишнім середовищем.
Основною темою лекції стало питання погіршення екологічної ситуації і загрози екоциду. На думку Джоржа Менахема, нещадне використання природних ресурсів планети може призвести до екологічної трагедії. Тому необхідними є юридичні методи впливу і впровадження кримінальної відповідальності за екоцид. Гість закликав студентів брати активну участь у механізмах регулювання питань захисту навколишнього середовища з метою зупинити екоцид. Він навів приклади екоциду у 60-70 рр. у В’єтнамі, застосування токсичних добрив у Нігерії та Індії, Чорнобильської катастрофи та аварії на Фукусімі (Японія), що призвело до людських жертв і забруднення екології. Також гість визначив основні критерії екоциду. Серед них: забруднення великих територій, пошкодження будь-яких екосистем, серйозні наслідки руйнування екосистем та порушення нормального способу існування людей.
Критикуючи явище міжнаціонального впливу економічної діяльності різних виробництв на екологію, Джорж Менахем звернув увагу на екологію нашого регіону і забруднення річки Дніпро, вплив поганої екології на здоров’я місцевих жителів. При цьому він визначив основні металургійні підприємства, які руйнують екосистему річки та регіону. На його думку, аби змінити екологічну ситуацію в регіоні необхідна ініціатива самих мешканців, організація волонтерських акцій, флешмобів, піар-акцій, створення кінострічок, які будуть транслюватись в інтернеті та інших заходів по захисту навколишнього середовища.
Крім того, Джорж Менахем розповів присутнім про діяльність волонтерського руху «End ecocide in Europe» www.endecocide.eu, який розповсюджений у всій Європі і майже всі країни Європи є членами цієї волонтерської організації. Основними завданнями цієї організації є впровадження єдиних екологічних законів, які будуть діяти на всій території Євросоюзу. Він також закликав і українців долучатись до цієї організації та порадив студентам брати активну участь в дослідженнях і різних європейських програмах із захисту навколишнього середовища.
Після завершення основної частини зустрічі всі бажаючі мали змогу поставити гостю запитання. Так, студенти та викладачі запитували французького професора про методи очищення річки Дніпро, екологічні методи впливу, європейське законодавство в галузі регулювання питань екології, способи реалізації студентів у професії та їх участі у європейських програмах із захисту навколишнього середовища.
Наприкінці зустрічі на згадку про наш університет декан біологічного факультету Людмила Омельянчик подарувала гостю ювілейну книгу про ЗНУ, висловивши сподівання на подальшу співпрацю.

Олена Переверзєва

Схожі новини