Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ знімають фільм з елементами фантастики про конфлікт поколінь

У ЗНУ знімають фільм з елементами фантастики про конфлікт поколінь

07.04.2016 15:04 Все Факультети Біологічний Соціальної педагогіки та психології Акторська майстерність Соціології та управління СПП біологічний соціології акторська майстерність

Другий день поспіль у Запорізькому національному університеті проходять зйомки короткометражного фільму запорізького режисера та сценариста Володимира Власенка. Стрічка розповідає вигадану історію про конфлікт трьох поколінь та має робочу назву «Антигравітація». Провідні ролі виконують викладач кафедри акторської майстерності ЗНУ Віктор Гончаров та студент 5-го курсу факультету соціальної педагогіки та психології Олексій Блінов. Головний художник фільму Каріна Оринянська – випускниця факультету соціології та управління нашого вишу.

«Антигравітація» – це не перша робота 26-річного режисера. У 2014 році він зняв сумну історію "R32" про робота, який гуляє запорізькими вулицями, рятує дівчинці життя, а потім гине. Двохвилинна короткометражка перемогла на фестивалі в Німеччині та здобула 2 місце на конкурсі соціальної реклами «Молодія». У своїй роботі режисер майстерно застосовує комп’ютерну анімацію, яку використає і в новому фільмі.
«Ми знімаємо фільм про стосунки між поколіннями. У центрі уваги – науковець (Олексій Блінов), його батько (Віктор Гончаров) та син. Стосунки в родині складні, оскільки вчений – прагматик, який дотримується суворого наукового підходу в усіх галузях життя. Його ж батько вірить у те, що в світі існують дива, а в кожному з нас живе магія. Він намагається знайти шляхи для її вивільнення, але ці прагнення не знаходять підтримки з боку його сина. Більше того, в нас є маленький хлопчик, який розривається між батьком та дідом, прагматизмом та чарами. Спойлерів не буде, ми залишаємо глядачу можливість вирішувати, чи є дива дідусевою уявою чи дійсністю», – розповідає Володимир Власенко про свою роботу.
Зйомки фільму проходили в фотостудії та в приватній квартирі, а останні два дні творча група працює на території студмістечка ЗНУ, в аудиторіях навчальних корпусів №№1 і 3. До речі, в масовій сцені, яка відтворює атмосферу наукової конференції, задіяні студенти біологічного факультету Запорізького національного університету.
Як розповів представник міжнародної громадської організації «Сinemahall» у Запоріжжі, співпродюсер та кастинг-директор фільму Юрій Мате, уже наступного тижня режисер надішле п'ятихвилинний фільм на конкурс короткометражних фільмів «Україна: шлях до миру». Якщо стрічка переможе, її демонструватимуть в українських кінотеатрах.

Олександра Усенко
Фотографії Каріни Оринянської

Схожі новини