Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Історичний факультет ЗНУ презентував збірку "Усна історія російсько-української війни (2014-2015)"

Історичний факультет ЗНУ презентував збірку "Усна історія російсько-української війни (2014-2015)"

08.04.2016 09:32 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет презентація АТО

7 квітня за участю науковців, журналістів, громадських діячів, бійців батальйону "Азов" та членів ГО "Цивільний корпус "Азов" відбулась презентація збірки "Усна історія російсько-української війни (2014-2015)". Видання являє собою усні розповіді про бойові дії, віру, мотиви мобілізації, успіхи та втрати на війні, що їх зібрали та записали запорізькі історики. Проект здійснено історичним факультетом ЗНУ спільно з Українським інститутом національної пам'яті за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

Дослідження розпочато у 2014 році та розраховано на кілька років. У презентованому збірнику наведено результати опитувань учасників війни на Сході України 2014-2015 рр. дослідниками історичного факультету Запорізького національного університету. До першого випуску серії увійшли спогади бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних сил України, військовослужбовців Національної Гвардії України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій та волонтерів. Інтерв'ю доповнені фотографіями та картами зони бойових дій.
Збірник презентували члени редколегії: директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА Владислав Мороко та кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України ЗНУ Олексій Штейнле, а також боєць-доброволець Святослав Грушевський, чия історія увійшла до збірника.
200 примірників видання були передані до Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки для подальшого розповсюдження бібліотеками області.

За матеріалами прес-служби
Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

Схожі новини