Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває спільний із Університетом Джонса Хопкінса проект із психологічної допомоги ветеранам АТО

У ЗНУ триває спільний із Університетом Джонса Хопкінса проект із психологічної допомоги ветеранам АТО

08.04.2016 09:37 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології міжнародна діяльність проект

Запорізький національний університет, зокрема факультет соціальної педагогіки та психології продовжує плідну співпрацю з Університетом Джонса Хопкінса, Школою охорони громадського здоров'я Блумберга та Агентством США з міжнародного розвитку (Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health; USAID from the American people (United States Agency International Development) та Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія».

Так, 7 квітня факультет соціальної педагогіки та психології знову приймав гостей – Намріту Сінгх (Namrita Singh) з університету Джонса Хопкінса та Сергія Богданова з Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», представником Запорізького національного університету виступала Ольга Іщук. У рамках зустрічі обговорено початок наступного етапу спільного дослідження «Якісне дослідження психічного здоров’я і психосоціальних проблем вимушених переселенців, ветеранів та їхніх родин у Східній Україні», що було розпочато ще в лютому 2016 року.
Цей дослідницький проект розраховано на три роки, мета програми – сприяти підвищенню потенціалу в сфері лікування та досліджень в Україні за підтримки Школи охорони здоров'я Блумберга університета Джонса Хопкінса та Програми жертв тортур Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Вказана програма призначена для розширення можливостей допомоги людям в Україні з проблемами психічного характеру внаслідок подій, що завдають травм. У центрі уваги вказаних заходів – допомога ветеранам антитерористичної операції, що триває на Сході України, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та іншим постраждалим в результаті нинішнього конфлікту в нашій країни.
На зустрічі були присутні гості з м. Харків, м. Запоріжжя та Запорізької області – фахівці різних напрямків соціально-психологічної допомоги, психологи, соціальні працівники, лікарі, волонтери, учасники антитерористичної операції на Сході України. У рамках інформаційної зустрічі її учасникам змалювали загальні задачі та мету проекту, результати попереднього етапу дослідження, перспективи наступних етапів. Особливу увагу було приділено тренінговій психологічній програмі «СЕТА» («Common Elements Treatment Approach»), за допомогою якої фахівців будуть начати ефективним методам допомоги ветеранам АТО та внутрішньо переміщеним особам.

Ольга Іщук,
доцент кафедри практичної психології

Схожі новини