Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Студвесна-2016»: пародія, містика, трилер й історичне кіно до 4 конкурсного дня

«Студвесна-2016»: пародія, містика, трилер й історичне кіно до 4 конкурсного дня

08.04.2016 14:08 Все Факультети Математичний Менеджменту Соціології та управління Юридичний Центр культури математичний факультет факультет менеджменту факультет соціології та управління юридичний факультет свято

7 квітня в Запорізькому національному університеті завершився відбірковий тур чотириденного грандіозного шоу «Студентська весна-2016». Перед представниками факультетів, які цього дня презентували свої конкурсі роботи – математичного, юридичного, менеджменту й соціології та управління – стояло нелегке завдання: достойно завершити змагання, продемонструвавши всі свої таланти, творчі вміння й креативність. Як відзначили і члени висококваліфікованого журі, і глядачі, що активно підтримували артистів під час їхніх виступів, усі вони гідно впоралися з цією задачею.

На початку свята його ведучі – студенти Алла Кучменко й Андрій Абліцов – нагадали усім присутнім в залі, що цього року тематикою «Студентської весни» обрали кіномистецтво. Тож кожна команда мала оформити свій виступ у рамках певного кіно-жанру. Так, факультету менеджменту потрібно було відтворити на сцені особливості жанру кіно-пародії. Артисти математичного факультету мали продемонструвати постановку в дусі історичного костюмованого фільму. Представникам юридичного факультету при жеребкуванні дістався жанр трилеру, а студентам ФСУ – містики.
Жартівливо, у дусі пародії на відомий телесеріал «Сімнадцять миттєвостей весни», ведучі представили глядачам членів високоповажного журі, представників організатора фестивалю – Центру культури ЗНУ: директора Андрія Бондаренка, керівника вокальної студії «Кантилена» Наталію Пиріг, керівника хореографічної студії «D.A.L.S.» Ірину Василенко, керівника студії «КВН» Олексія Савицького. А також випускницю філологічного факультету ЗНУ, ведучу телепрограми «Ранок із ТБ-5» Ганну Редько.
Першими на сцену вийшли представники факультету менеджменту, які назвали свій виступ у дусі кінопародії «Шалена бабуся». За їхнім задумом, бабця-неформалка вирішила організувати для онука-відмінника, який цікавиться лише наукою, грандіозну танцювальну вечірку. Сюжет перетворення скутого й засоромленого Гаріка на впевненого у собі хлопця, що підкорив красуню Сюзанну, супроводжувався дотепними жартами, гумористичними сценками та багатьма хореографічними номерами у стилі брейк-данс та хіп-хоп.
До речі, представники журі, коментуючи виступ команди, окремо відзначили танцювальні номери факультету, визнавши їх найкращими за всі дні конкурсу. Також судді вподобали відчуття справжнього драйву, яким супроводжувався виступ майбутніх менеджерів.
Наступними увазі публіки свій конкурсний виступ представили студенти математичного факультету. Відтворюючи на сцені історичний фільм, вони обрали для інтерпретації відомий сюжет – кохання Клеопатри та Юлія Цезаря, переказавши його в гумористичному стилі. Артисти велику увагу приділили декораціям та костюмам, вдало стилізувавши загальновідомі елементи антуражу доби Давнього Риму та Єгипту. Також вони створили віршовані коментарі, якими супроводжувалися події на сцені, переробили відомі всім пісні, котрі пожвавлювали дійство. Також публіка вподобала незвичайні хореографічні виступи цієї команди.
Журі, уважно переглянувши номер, дійшло одностайного висновку, що це був найкращий виступ математичного факультету за кілька останніх років. Майбутні правники, що мали відтворити трилер, назвали свій виступ «Чотири дурні, які потрапили до покинутого будинку, в котрому діє маніяк-вбивця, але наприкінці вони залишилися живими». Тож відразу стало зрозуміло, що глядачам покажуть пародію на відомі кінокліше цього жанру. У результаті, попри спойлерність самої назви, глядачі з великою цікавістю спостерігали за пригодами двох хлопців і двох дівчат, які мали пройти нелегкі квести, аби достойно завершити виступ. Представники юридичного факультету скористалися можливістю продемонструвати свої численні таланти: на глядачів чекали вокальні та хореографічні композиції, гімнастичний етюд, виступ факультетської команди КВК. До того ж, студенти факультету в залі бурхливими оплесками та схвальними вигуками підтримували команду, а по завершенню виступу винагородили її гучними оваціями.
Схвально відгукнулися про їхню постановку і члени журі, запевнивши, що студентам вдалося створити справжній трилер та вразити присутніх і сюжетом, і своїми талантами. Представникам факультету соціології та управління було чи не найважче серед усіх конкурсантів: саме від них залежала фінальні емоції чотириденної шоу-програми, сповненої яскравих номерів. Крім того, вони були обмежені рамками такого непростого для відображення на сцені жанру, як містичне кіно.
Студенти ФСУ гідно впоралися із цим завданням, створивши справді містичний настрій у залі. Вони обіграли сценічний простір, то звужуючи його до невеличкої частини, яку можна розгледіти в напіврозкриту сценічну завісу, то поширювали дію за межі сцени. І тоді вокальні номери виконувались просто в залі, а повз ряди глядацьких крісел проходили вервечки членів таємничого братства, закутаних у чорні плащі, з білими масками, що приховували обличчя. Театр тіней, поезія Едгара По, співи латиною – усе це приковувало посилену увагу публіки до перебігу подій на сцені. А там до рук сучасних студентів втрапила таємнича книга, яка містила найбільший секрет людства. Тож поруч із ними з’явилися небезпечні представники таємного братства. Щоправда, наприкінці виступу з’ясувалось, що сторінки в книзі порожні, а її послання полягає в тому, що саме люди, а не надприродні сили, керують власною долею.
Члени журі відзначили й небанальну ідею, й найбільш вражаючі моменти виступу артистів факультету та запевнили, що представники ФСУ чудово відтворили містичну атмосферу, а їхній виступ надовго запам’ятається глядачам. Присутні в залі також приєдналися до цієї думки, голосно аплодуючи та дякуючи артистам.
Насамкінець заходу учасникам і глядачам нагадали, що 20 квітня о 17.00 в актовій залі навчального корпусу № 2 розпочнеться гала-концерт, до якого увійдуть найкращі номери з виступів усіх факультетів. Тоді ж будуть визначені найталановитіші студенти Запорізького національного університету. Усіх охочих запросили завітати на цей захід, аби підтримати творчих особистостей свого факультету.

Таміла Тарасенко
Фото Андрія Потапова

Схожі новини