Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася Рада ректорів вишів Запорізького регіону

У ЗНУ відбулася Рада ректорів вишів Запорізького регіону

08.04.2016 18:22

Сьогодні в Запорізькому національному університеті відбулася Рада ректорів вищих навчальних закладів Запорізької області. Під час засідання його учасники обговорювали питання порядку денного загальних зборів Спілки ректорів ВНЗ України, які відбудуться в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 15 квітня. Серед них: актуальні проблеми діяльності вищої школи в умовах імплементації Закону України «Про вищу освіту», питання цьогорічної вступної кампанії, а також процес інтеграції вищої освіти в європейський освітній простір.

На заході були присутні не лише керівники вишів, але й народні депутати України Олександр Романовський та Петро Ванат, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова, голова профспілки працівників освіти та науки України Надія Гринь. Відкрив засідання Ради її голова, ректор ЗНТУ Сергій Бєліков. Він зазначив, що мета засідання – підготовка до загальних зборів Спілки ректорів ВНЗ України. Сергій Борисович також окреслив низку проблемних питань, які варто обговорити на всеукраїнському рівні. Йшлося про Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, яка так і не почала працювати, протиріччя в Законі України «Про вищу освіту» та новий перелік спеціальностей, за яким абітурієнти будуть вступати до вишів цього року.
Ректор Таврійського державного агротехнологічного університету Володимир Кюрчев озвучив проблему ліцензування освітньої діяльності відповідно до нових назв спеціальностей.
Ректор ЗНУ, народний депутат України Микола Фролов нагадав, що для впровадження Закону України «Про вищу освіту» необхідні близько 30 постанов Кабінету Міністрів України, з яких на сьогодні наявні лише 10. Також необхідна стратегія розвитку галузі.
Микола Олександрович зазначив, що на всеукраїнському зібранні ректорів він планує озвучити проблемні питання про статус пільгових категорій вступників, умови ліцензування та акредитації освітніх програм, процедуру оформлення електронних заяв вступників, визначення статусу коледжів, викладання у вишах фізичної культури та використання стипендіальних фондів.
Директор Департаменту освіти і науки ЗОДА Тетяна Озерова розповіла учасникам засідання про державну інформаційну систему «Освіта», яка була запущена цього тижня. До речі, Запорізька область одна з перших почала працювати з цією системою. Також Тетяна Ярославівна повідомила, що цього року документи про середню освіту будуть виготовляти школи та коледжі на бланках, які надсилатиме до кожного закладу Міністерство освіти і науки України.
Президент Запорізького обласного союзу промисловців та підприємців «Потенціал» Петро Ванат висловив думку про те, що невідповідності в українському освітньому законодавстві пов’язані з тим, що в Україні відсутня концепція розвитку економіки та промисловості, а співпраця між державою, освітніми закладами та роботодавцями не налагоджена. Петро Михайлович зазначив, що варто створити проект по Запорізькій області, який би об’єднав ці три рівні та допоміг формувати замовлення на фахівців.

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ: