Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі економічного факультету та ФСУ відвідали інтелектуальний воркшоп «Соціальна відповідальність для сталого розвитку»

13.04.2016 10:55 Все Факультети Економічний Економічний факультет

Завідувач кафедри обліку та аудиту Надія Шмиголь, завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко та доцент кафедри обліку та аудиту Зінаїда Урусова відвідали інтелектуальний воркшоп «Соціальна відповідальність для сталого розвитку», який відбувався 8-9 квітня у ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» за грантової підтримки Шведського Інституту (SI), інформаційної підтримки Посольства Швеції в Україні та організації ГО «Поруч». Партнерами заходу виступали Міністерство освіти і науки України, Факультет економіки та управління Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, науково-популярний сайт «Освітні тренди», освітній портал «Педагогічна преса».

Воркшоп об’єднав випускників Шведського Інституту (Swedish Institute Alumni), підприємців, викладачів, студентів, громадських діячів та практиків з напрямку соціальної відповідальності з усієї країни – Києва, Запоріжжя, Житомира, Дніпродзержинська, Миколаєва, Херсона, Чернігова, Тернополя, Сєвєродонецька, Івано-Франківська.
З вітальним словом до присутніх звернувся декан факультету економіки та управління КНЕУ Олександр Востряков. Він висловив думку, що концепція сталого розвитку є важливим для сьогодення та майбутнього нашої країни. Побажавши успіхів та натхнення учасникам, Олександр Володимирович передав слово першому доповідачу – Хеннінну Дрегеру, який є партнером з корпоративної соціальної відповідальності і сталого розвитку у BDO в Україні. Тема його доповіді – «The story of stuff».
Наступним спікером була Анастасія Боренкова, начальник відділу з корпоративної соціальної відповідальності і сталого розвитку, соціальний аудитор BDO в Україні. Темою виступу була соціальна складова сталого розвитку. Юрій Васага, директор Юридичного департаменту ПАТ «СЕБ корпоративний банк» був наступним виступаючим. Назва його доповіді – «Врахування вимог щодо соціальної відповідальності у взаємовідносинах з клієнтами СЕБ: практика міжнародної групи».
У ході воркшопу відбулась презентація платформи «Тепле місто», яке презентував координатор напрямку “Енергоефективність” Ігор Сусяк. Доповідь «Роль академічної науки в КСВ» за допомогою Skype була представлена викладачем дисципліни «Соціальні інновації та наука про навколишнє середовище» кафедри міських досліджень Університету Мальме у Швеції Фредріком Бйорком.
Другим етапом воркшопу була гра-симуляція, модератором якої був експерт ГО «Поруч» Арсен Келічавий. Основна тема гри – перехід від патерналістичного мислення підприємців у відносинах з державою до прийняття відповідальності за майбутнє своєї громади, регіону та держави в цілому. Учасники заздалегідь поділившись на команди, що репрезентують підприємства, громадські організації та уряд (бізнес, соціальний сектор, держава) мали змогу напряму відповідати викликам, заданим у лекції. Яскрава групова робота учасників зробила дискусію гострою та продуктивною.

Економічний факультет