Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Молоді науковці факультету фізвиховання обговорили проблеми розвитку олімпійського спорту, напрямів фізичної реабілітації та туризму в Україні

13.04.2016 16:10 Все Факультети Фізичного виховання Факультет фізичного виховання Молода наука - 2016

Вчора й сьогодні тривали засідання секції «Фізичного виховання, спорту та здоров’я людини» за шістьма напрямами: «Фізична реабілітація, здоров’я людини та медико-біологічні аспекти фізичного виховання і спорту», «Актуальні аспекти олімпійського та професійного спорту на сучасному етапі», «Актуальні аспекти розвитку фізичного виховання», «Сучасні проблеми розвитку туризму», «Корекційна педагогіка та адаптивна фізична культура» і «Проблеми фізичного виховання на сучасному етапі». У них взяли участь понад 150 молодих дослідників – студентів та аспірантів факультету фізичного виховання.

Під час засідань обговорювалися нагальні питання щодо напрямів розвитку фізичної підготовки людини за програмами загальної та вищої освіти, у системі оздоровчих напрямів, адаптивної, лікувальної та корекційної фізичної культури, професійного спорту, а також щодо можливостей розвитку туристичних напрямів в Україні.
У галузі туризму сьогодні актуальними виступають дослідження зі стратегічного менеджменту із урахуванням державного регулювання та координаційної взаємодії між організаціями і туроператорами, а також щодо методів організації безпеки у наданні екскурсійних послуг. Дослідники не тільки розглянули сучасний стан туристичної галузі, окремі організаційні моменти щодо діяльності турфірм і туроператорів, а й запропонували власні інноваційні моделі, спрямовані на розвиток цієї галузі та її прибутковість. Адже саме туризм вважається перспективним напрямом, який сприятиме зростанню української економіки. Окремі роботи були присвячені й міжгалузевій взаємодії: рекламно-інформаційному забезпеченню туризму та застосуванню сучасних інформаційних технологій тощо.
У цьому році багато доповідей (понад 30) містили й розгляд проблем розвитку олімпійського та професійного спорту. Як зазначили молоді дослідники і майбутні тренери, на порядку денному сьогодні стоїть першочергова проблема популяризації олімпійських видів серед учнівської молоді. Адже години фізичної культури у загальноосвітніх програмах скорочені, інтерес молоді до занять спортом та загальна фізична підготовка катастрофічно знижуються. Зокрема, у цьому розділі були відзначені роботи Кирила Долгова «Аналіз підготовки спортсменів до міжнародних змагань та олімпіад з вітрильного спорту», Анастасії Дудрової «Шахові тренування як засіб підвищення загальної навчальної успішності учнів», Дар’ї Шипілової «Проблема популяризації легкої атлетики серед дітей молодшого та середнього шкільного віку». Адже свій досвід, який здобули дослідники під час роботи із дітьми шкільного віку, вони змогли представити на публічне обговорення і висвітлити загальні тенденції та показники позитивний вплив спортивних навантажень як на здоров’я дитини, так і на результати навчання. Окрім даних питань розглядалася також проблема використання допінгу у галузі професійного спорту.
Традиційно актуальною виступає також тема фізичної реабілітації та використання різних методик у цій галузі. Заступник декана з наукової роботи факультету фізичного виховання та керівник однієї із секцій «Молодої науки -2016» Світлана Караулова зазначила, що студенти старших курсів проходили практику на базі реабілітаційних центрів та Запорізького військового госпіталю. Завдяки цій діяльності вони отримали можливість проаналізувати наявні реабілітаційні методики, надати власні зауваження та запропонувати методи їхнього вдосконалення. Також йшлося про застосування оздоровчо-реабілітаційних фізкультурних методик для груп людей різного віку, як-от загальні вправи для зняття стресу, або скандинавська ходьба – для людей зрілого віку, які перенесли інфаркт тощо. Як найкращі роботи з тематики фізичної реабілітації були відмічені дослідження Валерії Пунченко «Спеціальні прилади для активної реабілітації при ушкодженнях нервової системи», Ірини Воробйової «Лікувальна фізична культура при дисплазії кульшового суглобу у новонароджених», Дар’ї Шипілової «Використання механотерапії у відновлювальному лікуванні хворих травматичною хворобою спинного мозку», Анастасії Черняєвої «Фізична реабілітація хворих після артроскопії колінного суглобу при ушкодженні менісків» та Володимира Гончарова «Вплив харчування на біоритми людини».
Загалом усі актуальні дослідження учасників конференції відмічені грамотами, а теми рекомендовані як перспективні для подальшої розробки та оформлення у вигляді дипломних і кандидатських робіт. За результатами роботи конференції також буде видана збірка тез «Молода наука -2016».

Олена Хлистун